BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptarė glaudesnius ekonominius santykius su JAE

Data

2020 10 23

Įvertinimas
0
JAE2.jpg

Surengtoje vaizdo konferencijoje ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministerijos užsienio prekybos ir pramonės viceministru Abdulla Ahmedu Al Saleh aptarė šalių tarpusavio ekonominius ryšius, apsikeitė nuomonėmis dėl sričių, kurios galėtų būti įdomios abiejų šalių verslo bendruomenėms. M. Skuodžio teigimu, Lietuva gali būti patraukli JAE verslui plėtojant bendradarbiavimą gyvybės mokslų, IT, finansinių technologijų, inžinerinės pramonės, turizmo, logistikos, žemės ūkio ir kitose srityse.

„Vien mūsų gyvybės mokslų sektorius sukuria apie 1 proc. BVP – tai ženkliai daugiau nei ES vidurkis. Abi šalys tikrai turi ką pasiūlyti viena kitai ir būti patraukliomis verslo partnerėmis, tačiau susiduriame su kliūtimi – abiejų pusių verslo bendruomenėms stinga informacijos apie veiklos galimybes šalyse“, – sakė viceministras.  

Viceministras pabrėžė svarius Lietuvos pasiekimus gyvybės mokslų, biotechnologijos ir lazerių technologijų srityse, taip pat pakvietė JAE atstovus dalyvauti kitąmet Vilniuje suplanuotame didžiausiame Baltijos šalyse tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Science Baltic 2021“ bei planuojamame finansinių technologijų renginyje „Fintech Inn 2021“.

Taip pat M. Skuodis pabrėžė neseniai sukurto „Žaliojo koridoriaus“ investuotojams naudą. Šios iniciatyvos tikslas – į Lietuvą pritraukti daug aukštos pridėtinės vertės darbo vietų sukuriančias ir stambius investicinius projektus įgyvendinančias įmones. „Žaliasis koridorius“ numato kur kas greitesnes ir paprastesnes investuotojo įsikūrimo procedūras.

Pasak jo, abipusei verslo plėtrai labai pagelbėtų tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Dubajų, tačiau šio projekto įgyvendinimą pristabdė COVID-19 pandemija. Pokalbyje taip pat buvo paminėtos ir abipusio turizmo tarp šalių skatinimo galimybės.

Savo ruožtu A. Ahmedas Al Saleh minėjo, jog JAE verslas ieško patikimų, saugių ir pelningų sričių investuoti, o Lietuva JAE verslo bendruomenę domina savo logistikos, IT, naujų technologijų, žemės ūkio ir kitomis sritimis.

„Taip pat norėtume pakviesti į mūsų šalį daugiau startuolių, jaunų bendrovių ir talentų iš Lietuvos, kurių šaunios idėjos galėtų susilaukti mūsų verslo dėmesio ir investicijų“, – sakė JAE viceministras.

Viceministrai pabrėžė, kad būtina geriau išnaudoti 2018 m. įsteigto jungtinio Lietuvos ir JAE ekonominio bendradarbiavimo komiteto, kuriuo siekiama sustiprinti abiejų šalių ekonominius, prekybos ir komercinius santykius, galimybes.

Žvelgiant į dvišalės prekybos statistiką, prekybos santykiai tarp Lietuvos ir JAE pastaruosius kelerius metus buvo gana stabilūs. 2020 m. sausio – birželio mėn. mūsų prekybos apimtis siekė 26,9 mln. Eur. Palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, importas padidėjo 22,8%.