BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartas Lietuvos ir Vokietijos ekonominis bendradarbiavimas

Data

2020 11 19

Įvertinimas
0
VDAa.jpg

Vokietijos verslas yra vienas didžiausių investuotojų mūsų šalyje, o prieš keletą metų veiklą Lietuvoje pradėjus didžiosioms Vokietijos automobilių pramonės bendrovėms, mūsų šalis tapo svarbia Europos automobilių pramonės dalimi. Kaip dar labiau paskatinti verslo ryšius tarp šalių, kokių sprendimų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo ir tiekimo grandinėje gali pasiūlyti Lietuvos startuoliai ir verslo klasteriai – apie šiuos ir kitus dalykus kalbėta nuotoliniame Lietuvos ir Vokietijos verslo atstovų susitikime.  

„Abiejų šalių bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus. Mes nuolat skatiname glaudesnius santykius ir eksporto plėtrą, o Lietuva siekia tapti reikšminga valstybe, kuriančia, gaminančia ir tiekiančia inovatyvius produktus. Mūsų šalies verslas turi tiek reikiamą kompetenciją, tiek galimybes plėstis ir augti ateityje. Svarbiausi investicijų Lietuvoje pranašumai yra pasaulinio lygio infrastruktūra, geros techninės žinios, išsilavinę ir kvalifikuoti darbuotojai, o trys pagrindiniai Lietuvos ekonomikos ramsčiai yra eksportas, investicijos ir inovacijos“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas.

Susitikime, kuris surengtas Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje, „BalticAutomotive Components Cluster“ (BACC) klasterio, Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) ir Vokietijos–Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) iniciatyva, pabrėžtas augantis Lietuvos vaidmuo Europos automobilių pramonės srityje.

Apie 600 narių vienijančios Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) vykdomasis direktorius dr. Kurtas Christianas Scheelas kalbėjo apie automobilių pramonės transformaciją nuo vidaus degimo link elektrinių variklių, pandemijos keliamus sunkumus ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant sklandžias tiekimo grandines. Jo teigimu, ekonominis stabilumas, gera infrastruktūra ir kitos sąlygos leidžia Lietuvai vis labiau įsitvirtinti Europoje kaip sėkmingam pramonės ir tiekimo paslaugų centrui.

Vokietijos automobilių pramonės milžinai „Hella“ ir „Continental“ kelerius metus sėkmingai veikia Lietuvoje ir yra pasirengę ateities diktuojamiems uždaviniams.

Lietuvoje yra svarbu sukurti palankias sąlygas verslui, o pagal 2019 m. Pasaulio banko paskelbtą indeksą „Ease of Doing Business“ mūsų šalis yra 11 vietoje.

Eksportas – vienas svarbiausių Lietuvos ekonomikos variklių, o dauguma užsienio investuotojų yra eksportuotojai. Per pastaruosius 10 metų Vokietijos verslas sudarė daugiau nei 9 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų Lietuvoje ir ši šalis užima 3 vietą (po JAV ir Jungtinės Karalystės) pagal visų suplanuotų TUI projektų dalį Lietuvoje.

Nuo 2017 m. Lietuvai pavyko pritraukti rekordinį investicinių projektų skaičių (219) ir užimti tvirtą poziciją tarp kitų Baltijos šalių. Vokietija taip pat yra svarbi investicijų partnerė, inicijavusi nemažai stambių investicinių projektų.

Viena naujausių ateities tendencijų – mobilumo plėtra. Lietuvos įmonės, tokios kaip „Dancer“, „Trafi“ ir „Elinta“, atveria kelią tolesniems pažangių, ekologiškų transporto sistemų žingsniams.

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai auga verslo paslaugų sektorius – 81 centre dirba beveik 19 000 specialistų. Dažniausiai šio sektoriaus centrai atlieka IT, finansų ir apskaitos bei klientų aptarnavimo funkcijas. Be to, auga žmogiškųjų išteklių, inžinerijos, mokslinių tyrimų ir plėtros, duomenų analizės, robotikos ir kibernetinio saugumo funkcijų klasteriai.