BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptarti Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Armėnija stiprinimo klausimai

Data

2022 06 26

Įvertinimas
0
Neliupsiene Armenija.jpg

Lietuvos ir Armėnijos ekonominis bendradarbiavimas turi galimybių dar labiau augti. Tam reikėtų sustiprinti dvišalius verslo ryšius, padidinti paklausios lietuviškos produkcijos eksportą į Armėniją bei skatinti dvišalį bendradarbiavimą tarpinstituciniu lygmeniu. Tokias galimybes aptarė su oficialiu vizitu Armėnijos sostinėje Jerevane apsilankiusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.

„Džiaugiamės, kad dvišalės prekybos mastas tarp Lietuvos ir Armėnijos auga. Vis dėlto negalime sustoti vietoje ir apsiriboti vien esamais ryšiais, turime stiprinti verslo bendradarbiavimą ir ieškoti naujų nišų. Matome dideles ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas informacinių ir komunikacijos paslaugų, taip pat maisto pramonės ir žemės ūkio sektoriuose. Lietuvos įmonės Armėnijos rinkai galėtų teikti aukščiausios kokybės šių sektorių produkciją“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė.

Viceministrė J. Neliupšienė kartu su Armėnijos ministerijų vadovais bei valstybinių institucijų atstovais aptarė pasirengimą šių metų spalio pabaigoje vyksiančiam Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdžiui.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jerevane taip pat susitiko ir su Armėnijos sveikatos ministre, Armėnijos delegacijos TVK pirmininke Anahit Avanesyan ir Armėnijos draugystės grupės pirmininku, buvusiu Armėnijos Ministro Pirmininko biuro vadovu Arsenu Torosyanu. Susitikimų metu buvo  aptarti dvišaliai santykiai ir jų stiprinimo kryptys.

Susitikime su Armėnijos ekonomikos viceministru Armenu Arzumanyanu viceministrė aptarė ekonominę situaciją ir poreikius regioninio saugumo situacijos kontekste. Taip pat kalbėta apie tai, kaip galima būtų sustiprinti ryšius prekybos, turizmo, duomenų ir kibernetinio saugumo srityse. Susitikime su Armėnijos turizmo komiteto pirmininkės pavaduotoja Anna Arakelyan tartasi apie bendradarbiavimą turizmo srityje bei tiesioginių skrydžių užtikrinimo būdus.

Vizito Jerevane metu Jovita Neliupšienė taip pat lankėsi ir  Armėnijos TUMO kūrybinių technologijų centre, kuriame domėjosi šio centro veikla bei inovacijomis.

2021 metais, palyginti su 2020 m. Lietuvos ir Armėnijos dvišalės prekyba apyvarta siekė 35,5 mln. eurų. Tai 59,4 % daugiau, lyginant su 2020 m.  Lietuvos eksportas į Armėniją 2021 m. sudarė 17,2 mln. eurų. Daugiausia eksportuota farmacijos produktų (33%), drabužių (16%), parfumerijos, kosmetikos (11%).

2021 m. importas iš Armėnijos – 18,3 mln. eurų – padidėjo 113,8 % lyginant su 2020 m. Daugiausiai importuota perlų, brangakmenių, tauriųjų metalų, bižuterijos (86%); nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų (11%). Tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių Armėnija užėmė 68-ąją vietą.