BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ASAP paskoloms gauti paraiškas galima teikti iki liepos 17 d.

Data

2020 07 03

Įvertinimas
0
laptop-3196481_960_720.jpg

Lietuvoje atšaukus karantiną, artėja ir dalies Lietuvos verslui skirtų pagalbos priemonių, teikiamų per UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), terminai. Liepos 17 d. (penktadienį) 16.00 val. bus stabdomas apmokėtinų sąskaitų paskolų (ASAP) paraiškų priėmimas.

„Pasinaudodamos paskola, įmonės gali sėkmingai užtikrinti įsipareigojimų įgyvendinimą verslo partneriams, kuris dėl visame pasaulyje susidariusios situacijos galėjo užsitęsti. Likusios dvi savaitės paraiškas teikti ir paskolas gauti pagal priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP)  – galimybė įmonėms išlikti finansiškai drausmingoms ir užtikrinti stabilumą partnerių atžvilgiu“, – sako UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) projektų vadovė Justina Prakapavičiūtė.

Nuo priemonės įgyvendinimo pradžios, Lietuvos įmonėms jau suteiktos 238 paskolos už 9,78 mln. eurų sumą. Paraiškas ASAP paskolai gauti galima teikti adresu https://asap.invega.lt.

INVEGA primena, kokius reikalavimus įmonės turi atitikti norėdamos gauti ASAP paskolą:
• Paskola skirta nedidelėms bendrovėms, kurios sėkmingai veikė iki karantino ir kurių klientai dėl karantino apribojimų negalėjo apmokėti ar tik iš dalies apmokėjo sąskaitas;
• Paskolos siekianti įmonė Juridinių asmenų registrui turi būti pateikusi 2018 m. ir 2019 m. finansines ataskaitas;
• Paskola ASAP finansuojamos sąskaitos turi būti išrašytos nuo 2020 m. sausio 1 d. iki kovo 31 d.

INVEGA suteikiamos paskolos ASAP gali būti nuo 500 eurų iki 500 tūkst. eurų sumos, priklausomai nuo įmonės pardavimų apimties ir patvirtintų sąskaitų vertės. Paraiškų teikimo sistemoje įmonėms tiekėjoms pakanka užregistruoti neapmokėtų ar tik iš dalies apmokėtų sąskaitų duomenis ir kad juos patvirtintų sąskaitos neapmokėjęs pirkėjas. Visą kitą paraiškos nagrinėjimui reikalingą informaciją surenka ir patikrina INVEGA. Patvirtinus paraišką, pasirašoma paskolos sutartis, o ją pasirašius iki liepos 31 d. bus išmokėta paskola.

Naujausia informacija apie visas INVEGOS siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės finansavimą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Pagalba verslui COVID-19 krizės metu.