BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Atsiimti Galimybių pasą jau galima ir Lietuvos pašto skyriuose

Data

2021 09 02

Įvertinimas
0
241179833_1267622637002067_4022404100695668619_n.jpg

Šiandien susisiekimo ministras Marius Skuodis su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite pirmieji išbandė naują popierinio Galimybių paso atsiėmimo paslaugą Lietuvos pašto skyriuje Vilniaus centre. Nuo šio ketvirtadienio gyventojai Galimybių pasus gali nemokamai atsispausdinti visuose Lietuvos pašto skyriuose. 

„Tol, kol Galimybių pasas leidžia mums per pandemiją gyventi kiek įmanoma laisvesnį ir nesuvaržytą gyvenimą, šio paso prieinamumas gyventojams yra kertinis dalykas. Mūsų bendras tikslas – pasiekti, kad Galimybių pasas būtų prieinamas kuo didesnei žmonių grupei, todėl džiaugiuosi, jog Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų bei Lietuvos pašto iniciatyva pavyko operatyviai susiderinti ir įdiegti sprendimus, leidžiančius jau nuo šio ketvirtadienio visuose pašto skyriuose atsispausdinti Galimybių pasą“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis. 

Galimybių̨ pasą̨ pašto skyriuose pageidaujantys atsispausdinti gyventojai turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikus asmens dokumentą, pašto skyrių darbuotojai už gyventoją prisijungs prie Galimybių paso sistemos ir dokumentą atspausdins.

„Šiandien visoje Lietuvoje jau turime daugiau kaip tūkstantį vietų, kur galima atsispausdinti popierinį Galimybių pasą. Dėkoju Lietuvos paštui, kad jis prisijungė prie šio projekto. Manome, kad šiuo metu yra tinkamai pasiruošta rugsėjo 13 d., kai Galimybių paso žmonėms reikės dažniau“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Galimybių pasą jau galima nemokamai atsiimti daugelyje vaistinių, „Sodros“ skyriuose, Registrų centro padaliniuose, jį taip pat galima atsisiųsti savarankiškai interneto svetainėje gpasas.lt. Be to, Registrų centro mobilioji komanda ketina tęsti vizitus į savivaldybes, kuriose nėra Registrų centro padalinių.

Lietuvos pašto turimas pajėgumas leidžia per savaitę atspausdinti 250 tūkst. Galimybių pasų vienetų.

Vyriausybės teigimu, Galimybių pasą Lietuvoje jau išsiėmė daugiau nei milijonas gyventojų.