Atveriamas žaliasis koridorius stambiems investiciniams projektams

Data

2020 06 30

Įvertinimas
1
864_2ae5399abe51862998c17bbf52d59273.jpg

Seimas priėmė Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymų paketą, kuriuo sukurta nauja priemonė, skirta stambioms vietinio ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti. Įstatymų pakete, dar vadinamame žaliuoju koridoriumi investicijoms, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms. Tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti investicijas visoje Lietuvoje.

„Planuojame, kad šie esminiai investicijų reguliavimo pakeitimai leis per 5 metus sukurti nuo 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus. Mūsų tikslas – įvairiomis priemonėmis pritraukti daug darbo vietų sukuriančius ir stambias investicijas įgyvendinančius tiesioginių užsienio investicijų projektus, taip pat sukurti papildomas paskatas plėstis norinčiam lietuviškam verslui“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šių įstatymų pakeitimai yra svarbūs didinant Lietuvos galimybes konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl stambių investicijų pritraukimo.

Pasak Ž. Vaičiūno, taikant minėtą priemonę bus sukuriamos galimybės Lietuvai sėkmingai konkuruoti su  kitomis valstybėmis dėl investicijų pritraukimo ir išlaikymo ir įgyti papildomą pranašumą – galėsime taikyti ne tik pelno mokesčio paskatą, bet ir sudarysime sąlygas investuotojams pasinaudoti spartesnėmis procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse.

„Konkuruojant dėl gamybinių investicijų tinkamas reguliavimas kartu su išvystyta infrastruktūra yra vieni esminių investuotojų poreikių ir šalių pranašumų. Priimtas Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymų paketas sustiprins Lietuvos galimybes prisitraukti į Europą iš Azijos grįžtančias gamybos įmones ir perdėliojamas tiekimo grandines. Regiono kaimynės jau seniai nusitaikiusios į stambias investicijas – taip joms būtų suteiktos konkurencingos paskatos. Turime neatsilikti toliau gerindami šalies investicinę aplinką, jei norime aplenkti savo konkurentes ir pritraukti tokius stambius projektus ir žaidėjus kaip „Continental“, „Hella“ ar „Hollister“, – teigia užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

Projektai galės būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata svarbi skatinant šalies regionų plėtrą. Stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.

Žaliojo koridoriaus investicijoms įstatymų paketas apima: Investicijų įstatymo, Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties, Teritorijų planavimo įstatymo, Užimtumo įstatymo, Žemės įstatymo, Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus.