Atviros inovacijos – naujovėms kurti

Data

2012 11 12

Įvertinimas
0

Š. m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyks Ūkio ministerijos organizuojama tarptautinė inovacijų konferencija „Atviros inovacijos. Kurk kitaip“. Konferencijoje bus pristatyta Lietuvos ir užsienio šalių patirtis, kaip atviros inovacijos gali paspartinti įmonių veiklą, padidinti jų efektyvumą ir veiksmingumą.

Atviros inovacijos – tai inovacijos, pagrįstos atviru ir aktyviu bendradarbiavimu bei įvairių informacijos šaltinių naudojimu, perkeliant dalį inovacinės veiklos už įmonės ribų. Taip į inovacijų kūrimo procesą įtraukiami ne tik įmonių padaliniai, bet jame dalyvauja ir panaudojamos žinios, gaunamos iš įmonių klientų, partnerių, tiekėjų, kitų įmonių ir įvairių socialinių tinklų narių.

„Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie atviras inovacijas kaip naują efektyvų inovacijų kūrimo metodą, tad šioje konferencijoje Lietuvos ir užsienio pranešėjai papasakos apie atvirų inovacijų plėtrą Europos Sąjungoje, pristatys patirtį ir pasidalys praktiniais pavyzdžiais“, – sako ūkio viceministras Adomas Audickas.  

Pasak ūkio viceministro, atviros inovacijos nereikalauja didelių investicijų į mokslinius tyrimus, taip pat leidžia patikrinti naujas idėjas ir sumažinti naujo produkto išleidimo į rinką riziką, be to, leidžia rasti geriausiai kliento poreikius atitinkančius sprendimus. Todėl atviros inovacijos yra ypač svarbios siekiant verslui prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų globalioje rinkoje. 

Konferencijoje „Atviros inovacijos. Kurk kitaip“ pranešimus skaitys ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Belgijos ir Lietuvos. Konferencijos metu bus pristatyta Lietuvos ir Europos Sąjungos inovacijų politika, atvirų inovacijų iniciatyvos. Taip pat bus nagrinėjami atvirų inovacijų verslo ir mokslo bendradarbiavimo modeliai, finansavimo galimybės ir kitos aktualios temos.

Atvirų inovacijų reikšmė labai išaugo plečiantis komunikacijų technologijoms, socialiniams tinklams suformavus visiškai naujas bendravimo ir informacijos sklaidos galimybes. Pasitelkus atviras inovacijas  įmonėse buvo sukurti nauji įrankiai tiesioginiam bendravimui su vartotojais ir kitais produkto vertės grandinės dalyviais.

Registracija į konferenciją „Atvirtos inovacijos. Kurk kitaip“ vyks iki 2012 m. gruodžio 4  d. 17 val. el. paštu inovacijos@ukmin.lt arba tel.: 8 706 64 814, 8 706 61 840. Dalyvavimas konferencijoje nemokamas.