BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Auga Lietuvos indėlis į Europos kosmoso projektus

Data

2020 11 23

Įvertinimas
0
satellite-4269342_1920.jpg

Už kosmoso klausimus atsakingi Europos Sąjungos (ES) ministrai vaizdo konferencijoje ir ES Europos kosmoso agentūros (EKA) tarybos nuotoliniame posėdyje aptarė svarbiausias priemones, taikomas siekiant stiprinti Europos kosmoso pramonę ir plėtrą, Europos vaidmenį globalioje kosmoso ekonomikoje ir Lietuvos indėlį į ES kosmoso projektus.  

„Siekiant skatinti inovacijas ir ekonomikos augimą, svarbu užtikrinti bendradarbiavimą tarp kosmoso ir pramonės sektorių, išnaudojant bendrosios rinkos potencialą, stiprinti  mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumą bei skatinti naujų žaidėjų atėjimą į rinką. Kosmoso technologijomis grįsti sprendimai padės greičiau įveikti esamos krizės padarinius. Tačiau kosmoso sektorius taip pat buvo stipriai paveiktas, todėl svarbu užtikrinti tinkamą paramą bei lengvinti priėjimą prie finansavimo šaltinių sektoriuje veikiančioms įmonėms ir susijusioms pramonės šakoms“, – sakė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.  

Viceministrė pabrėžė ir spartų Lietuvos kosmoso sektoriaus augimą – Lietuva sėkmingai veikia nanopalydovų, Žemės stebėjimo, fotonikos pramonės srityse ir pasiekia puikių rezultatų įgyvendinant EKA projektus. Be to, kitais metais Lietuva tikisi tapti asocijuota Europos kosmoso agentūros nare.  

Lietuva pritaria siekiui stiprinti Europos kosmoso sektoriuje vykdomas programas ir didinti tarptautinį Europos vaidmenį. Šis vaidmuo galėtų būti stiprinamas įgyvendinant projektus, susijusius su aplinkos apsauga, tvariu kosmoso naudojimu, tvariu vystymusi, švietimo ir kitomis sritimis.  

Siekiant stiprinti Europos konkurencingumą, visoms valstybėms narėms turi būti užtikrinta prieiga prie globalių rinkų.  

Pastaraisiais metais tiek Europoje, tiek visame pasaulyje matomas kosmoso sektoriaus plėtros augimas. Tačiau susiduriama ir su sunkumais – šio sektoriaus pasaulinę plėtrą riboja vienodų sąlygų trūkumas, be to, kosmoso pramonę, kaip ir daugelį kitų sektorių, smarkiai veikia dėl pandemijos besitęsianti krizė.