BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aušrinė Armonaitė: „Dirbsime, kad Lietuva taptų lydere stiprinant Europos pajėgumus puslaidininkių srityje“

Data

2022 06 16

Įvertinimas
0
Politico.jpg

Lietuva siekia sukurti tokią puslaidininkių ekosistemą, kuri leistų mūsų įmonėms atlikti svarbų vaidmenį regioninėse tiekimo grandinėse, patenkinti vietos pramonės poreikius ir prisidėti prie ES autonomijos stiprinimo šioje strateginėje rinkoje. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Briuselyje dalyvaujanti įtakingo leidinio „Politico“ surengtame „Competitive Europe Summit“ susitikime, pabrėžia būtinybę glaudžiau koordinuoti veiksmus tarp valstybių narių ir EK stebint puslaidininkių pasiūlą, paklausą ir numatant galimus iššūkius.  

„Lietuva tikrai aktyviai dalyvaus europinėje puslaidininkių veikloje – mes turime pakankamai potencialo prisidėti prie ES planų įsitvirtinti pasaulinėje lustų rinkoje. Mūsų šalis turi gilias fizikos mokslo tradicijas, didelį mokslinį potencialą dirbant su puslaidininkinėmis medžiagomis ir lustų architektūra“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Lietuva yra ypač suinteresuota bendradarbiauti su Taivanu, svarbiausiu pasaulio puslaidininkių rinkos dalyviu, ir įgyti patirties kuriant puslaidininkių gamybos ekosistemą šalyje. Taivanas gali pasiūlyti žinių, kompetencijų ir specialistų, o Lietuva – visame pasaulyje garsėjančių lazerių, stiprų mokslinių tyrimų potencialą bei gerą infrastruktūrą.  

„Pastaroji besitęsianti krizė santykiuose su Kinija bei Rusijos agresija Ukrainoje paskatino dar kartą įvertinti ES strateginio savarankiškumo svarbą. Siekiant patenkinti sparčiai augantį lustų poreikį ir užtikrinti pakankamus vidaus pajėgumus Europa turi bendrai ir daug investuoti, kad didintų lustų gamybos patirtį ir pajėgumus“, – sako ministrė.  

Tiekimo saugumas turėtų būti skatinamas pritraukiant investicijas ir didinant inovatyvios gamybos pajėgumus, o 11 milijardų eurų skyrimas pažangiems puslaidininkinių įrankiams, bandomosioms prototipų kūrimo linijoms ir kitoms iniciatyvoms yra žingsnis teisinga linkme.