BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Bendrovių visuotiniai akcininkų susirinkimai ir kolegialių organų posėdžiai turėtų vykti nuotoliniu būdu

Data

2020 03 20

Įvertinimas
0
selection-64197_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja, kad karantino laikotarpiu bendrovių visuotinių akcininkų susirinkimų ir kolegialių organų posėdžių organizavimas vyktų nuotoliniu būdu, t. y. sprendimai turėtų būti priimami balsuojant raštu ar dalyvaujant elektroninių ryšių priemonių pagalba. Tai – prioritetinės priemonės, kuriomis bendrovės turėtų sudaryti galimybę naudotis, siekiant priimti savalaikius sprendimus ir taip padėti užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

Tam, kad akcininkai galėtų dalyvauti ir balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime elektroninių ryšių priemonėmis, gali būti taikomi tik tie elektroninių ryšių priemonių naudojimo reikalavimai ir apribojimai, kurie yra būtini akcininkų tapatybei nustatyti ir perduodamos informacijos saugumui užtikrinti. Be to, jie turi būti proporcingi šiems tikslams pasiekti. Nuostatos, sudarančios galimybę bendrovės akcininkams visuotiniame akcininkų susirinkime dalyvauti ir balsuoti elektroninių ryšių priemonėmis, taip pat balsuoti raštu, numatytos Akcinių bendrovių įstatyme.

Analogiškos priemonės turėtų būti taikomos organizuojant ir bendrovių stebėtojų tarybų ar valdybų darbą, t. y. kolegialių organų nariams turėtų būti sudarytos galimybės priimant sprendimus balsuoti raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis.

Akcinių bendrovių įstatyme numatytas balsavimo būdas elektroninių ryšių priemonėmis nėra naujovė, taikoma tik karantino metu. Bendrovių valdysenoje tai yra įprasta daugiametė praktika, padedanti priimti operatyvius sprendimus, pavyzdžiui, tais atvejais, kai bendrovės akcininkai ar kolegialių organų nariai yra iš užsienio. Tokiu būdu taupomos kelionės išlaidos, laikas, lėšos posėdžių patalpų nuomai ir pan.

Nuostatos, jog karantino laikotarpiu valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, numatytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarime Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“. Pagal šį nutarimą, privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje, t. y. elgtis socialiai atsakingai ir organizuoti darbą nuotoliniu būdu.

Rekomendacijos gali būti atnaujintos Vyriausybei patikslinus minėto nutarimo nuostatas dėl susibūrimų draudimo.