BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Bus steigiamas fondas, kuris investuos į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą

Data

2020 04 01

Įvertinimas
0
paper-3213924_1920.jpg

Siekiant mažinti epideminius COVID-19 padarinius ekonomikai, šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą steigti Pagalbos verslui fondą – COVID-19. Kuriamas fondas padės užtikrinti vidutinių ir didelių įmonių likvidumą, galimybes gauti finansavimą ir leis verslui greičiau atsigauti po krizinės situacijos. Fondas turi būti įsteigtas ir pradėti veikti ne vėliau nei balandžio 15 d.  

Fondas investuotų į šalyje veikiančių įmonių, kurios dėl nepalankios epideminės COVID-19 situacijos patyrė finansinių sunkumų, keliančių riziką komercinės veiklos tęstinumui, nuosavybės vertybinius popierius, skolos vertybinius popierius ir fondo lėšomis būtų teikiamos paskolos įmonėms šalia jau veikiančių kitų finansavimo priemonių. Fondo lėšas numatoma naudoti tik tais atvejais, kai nebėra galimybių pritraukti reikiamų lėšų kitokiais būdais.

„Šiuo metu net ir sėkmingai iki COVID-19 sukeltos krizės veikusioms įmonėms yra apribota prieiga prie finansinių išteklių. Šis fondas sudarys sąlygas didelėms ir vidutinėms įmonėms, kurių veiklos nutraukimas gali turėti reikšmingą poveikį ekonomikai ir sukelti grandininę neigiamą reakciją bei paveikti kitus subjektus, gauti gyvybiškai svarbų finansavimą ir grįžti prie įprastos veiklos pasibaigus šiam sunkmečiui“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Įsteigus naująjį fondą, bus skolinama ir investuojama tiesiogiai, o ne per finansinius tarpininkus. Skolinimui bus naudojamos įvairios finansų rinkoje taikomos priemonės: paskolos, obligacijos, konvertuojamosios obligacijos, akcijos, taip pat pritraukiamos kitų investuotojų lėšos.

Fondas bus finansuojamas valstybės lėšomis – pradiniame etape tam planuojama skirti 100 mln. eurų. Finansavimas pagal poreikį galės būti didinamas. Fondas papildomai bus finansuojamas išleidžiant Vyriausybės vertybinius popierius ir perskolinant reikiamą dalį fondo veiklai.