BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Darbą pradeda antrasis Lietuvos komercijos atašė Vokietijoje

Data

2022 09 14

Įvertinimas
0
0906_Komercijos atašė.png

Lietuva plečia ekonominio atstovavimo tinklą vienoje svarbiausių mūsų šaliai Vokietijos rinkoje ir didina komercijos atašė komandą. Prie Linos Gudelionytės-Gylienės jungiasi Arūnas Šarka – jis skiriamas į Lietuvos Respublikos komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijos Federacinėje Respublikoje pareigas. Dar vieno komercijos atašė Vokietijoje veiklos pradžia numatoma gruodžio mėnesį, tad metų pabaigoje Lietuva šioje šalyje turės jau tris komercijos atašė.

 „Vokietija yra ne tik didžiausia investuotoja mūsų šalyje, bet ir visos Europos Sąjungos ekonomikos variklis. Kasmet auga prekybos su ja mastas, todėl Lietuvai ypač svarbus veiksmingas atstovavimas šioje šalyje, kuri yra ir prioritetinė Lietuvos eksporto rinka. Mūsų verslui būtina rasti naujų galimybių realizuoti savo gaminius ir paslaugas. Dar neseniai Vokietijoje dirbo vienas komercijos atašė, o dabar, atsižvelgdami į išaugusius verslo poreikius, turėsime jau tris atašė. Tai gerokai sustiprins Lietuvos pozicijas siekiant pritraukti daugiau investicijų ir įgyvendinti daugiau bendrų projektų, kuriančių darbo vietas ir pridėtinę vertę“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Su Vokietijos ir kitais vokiečių kalba bendraujančiais investuotojais A. Šarka dirba nuo 1993 metų. Jis buvo Vokietijos ir Lietuvos ūkio asociacijos steigėjas, nuo 2004 m. Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje regioninės valdybos narys. Jis taip pat nuo 1995 metų buvo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje patikėtinis advokatas. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidento pareigas einantis A. Šarka yra įgijęs teisės magistro mokslinį laipsnį Vilniaus universitete, atliko advokato praktiką Vokietijoje.  

„Dirbti su Vokietijos investuotojais kaip su klientais niekada nebuvo paprasta – ne be reikalo sakoma, kad vokiečių įmonė 9 kartus pasitikrina, bet jeigu jau priima sprendimą ką nors daryti, niekas jos nebeatkalbės ir ji ateis ilgam. Viliuosi, kad mano 21 metų patirtis dirbant su vokiškai kalbančiais investuotojais bus naudinga mūsų valstybei. Labai džiaugiuosi, kad mūsų komercijos atašė gretos Vokietijoje padidėjo, ir tikiu būsimos komandos galimybėmis įgyvendinti mums iškeltas užduotis“, – sako A. Šarka.   

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. Vokietija tarp 207 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 2 vietą pagal prekybos apyvartą, 3 – pagal eksportą, 1 – pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą ir 1 – pagal importą.

Vokietija taip pat yra didžiausia investuotoja Lietuvoje – jos tiesioginės užsienio investicijos mūsų šalyje siekia apie 5,6 mlrd. Eur. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiuo metu atlieka atrankos ir priėmimo į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje ir Lenkijoje procedūras. Patvirtinus naujuosius atašė, sustiprės ekonominis atstovavimas Lietuvai pasauliniu mastu ir strategiškai svarbiose JAV ir Vokietijos rinkose – šiose šalyse veiks po 3 komercijos atašė.  

Lietuva šiuo metu turi komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje ir Pietų Korėjoje. Iki 2024 metų komercijos atašė skaičius bus padidintas iki 23.