BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Daugiabučių renovaciją paspartins išplėstos viešųjų pirkimų galimybės

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
construction-3331438_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi VšĮ CPO LT savo elektroniniame kataloge atnaujino daugiabučių modernizavimo modulį, kuriuo sudarytos palankesnės sąlygos statybos įmonėms dalyvauti daugiabučių renovacijos programoje.

Nuo šiol bus galima vienu pirkimu įsigyti kelių šalia esančių daugiabučių modernizavimo rangos darbus, o su rangovu sudaryti atskiras sutartis dėl kiekvieno daugiabučio modernizavimo.

„Tokiu viešųjų pirkimo modeliu taupomas statybos įmonių laikas ir žmogiškieji ištekliai. Be to, siekiama ekonominės naudos perkant didesnes rangos darbų apimtis. Pirkimų užsakymai iškart kelių daugiabučių atnaujinimui dėl didesnės jų vertės bus patrauklesni rangovams, todėl tikimasi didesnio jų aktyvumo ir stambesnių rinkos dalyvių susidomėjimo. O svarbiausia, visi šie patobulinimai leis paspartinti daugiabučių renovaciją Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.  

Taip pat buvo atnaujinta rangos darbų  pirkimo sutartis. Dabar sutartyje numatytos aiškesnės ir konkretesnės sutarties vykdymo sąlygos, įvertinti statybų reglamentavimo pokyčiai, naujovės. Pavyzdžiui, numatyta galimybė sutarties vykdymo laikotarpiu užsakovo pasirinkimu pildyti elektroninį statybos žurnalą, taip pat prievolė užsakovui arba tiekėjui (pagal užsakovo pasirinkimą) identifikuoti statybvietėje esančius asmenis.

Šiuo metu daugiabučių modernizavimo modulyje jau paskelbta apie 40 pirkimų, tarp kurių ir pirmas pirkimas dėl dviejų daugiabučių renovacijos.

Daugiau informacijos apie viešuosius pirkimus, skirtus daugiabučių renovacijos programai įgyvendinti, rasite čia: https://katalogas.cpo.lt/kategorijos/daugiabui-nam-atnaujinimo-modernizavimo-rangos-darbai/.