BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dėl nukeliamų renginių – siekiama užtikrinti kuo sklandesnį procesą

Data

2020 03 13

Įvertinimas
0
event-1597531_1920.jpg

Vyriausybė priėmė sprendimą rekomenduoti Viešųjų pirkimų tarnybai, vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta galimybe, pateikti išaiškinimą dėl viešųjų pirkimų sutarčių sąlygų keitimo (datos nukėlimo) galimybės perkančiosioms organizacijoms. Taip siekiama užtikrinti viešųjų pirkimų sutarčių tęstinį vykdymą tais atvejais, kai suplanuoti renginiai buvo ar bus nukelti dėl aplinkybių, susijusių su koronavirusu.

Vakar ministrų kabinete nuspręsta, kad ekstremalių situacijų metu masiniai renginiai uždarose patalpose nevyks bent iki kovo 27 d., todėl institucijų suplanuoti renginiai turi būti nukeliami.

„Tai yra būtina prevencinė priemonė. Tačiau mums svarbu, kad renginius susiplanavusios ir juos vėlesniam laikui turinčios nukelti įstaigos patirtų kuo mažiau nesklandumų ir visų nereikalingų kliūčių būtų išvengta”, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Viešųjų pirkimų įstatyme yra numatyta galimybė perkančiosioms organizacijoms keisti pirkimo sutartis tuo atveju, kai toks poreikis atsirado dėl aplinkybių, kurių protinga ir apdairi perkančioji organizacija negalėjo numatyti ir kai pakeitimas iš esmės nepakeičia sutarties pobūdžio, o pakeitimo vertė neviršija 50 proc. sutarties vertės.  Tai reiškia, kad naujų viešųjų pirkimų procedūrų dėl renginio atlikti nereikia, o sutartys lieka galioti.

Daugiau informacijos apie masinius renginius ekstremalių situacijų metu rasite Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.