BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dėl Seimo sumažinto Garantinio fondo biudžeto gali nukentėti 9 000 bankrutavusių įmonių darbuotojų

Data

2010 12 29

Įvertinimas
0

Praėjusią savaitę LR Seimas pritarė daugiau kaip 70 procentų sumažintam Garantinio fondo 2011 metų biudžetui. Tai reiškia, kad 9 000 darbuotojų, kurių įmonės patyrė bankrotą, 2011 metais negaus jiems priklausančių išmokų už neišmokėtus atlyginimus, atostogas ir kt. Tikėtina, kad šios išmokos juos pasieks tik 2012 metais.

„9 tūkstančiai žmonių, kurie ir taip nukentėjo, nes bankrutavo jų įmonės, dabar dėl Seimo priimtų finansinių suvaržymų ir žlugdančių opozicijos veiksmų, jiems priklausančių pinigų galės tikėtis anksčiausiai 2012 metais“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Pasak Garantinio fondo tarybos pirmininko ir ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, fondas 2011 metų administravimo išlaidoms padengti pateikė 1 milijono litų sąmatą. 2009 metais Garantinio fondo patvirtinta sąmata siekė 1,6 mln. lt, 2010 m. patvirtinta sąmata sudarė 1,2 mln. litų, nes Seimas buvo pritaręs, kad Garantinis fondas investuotų į kompiuterinių programų atnaujinimą ir sukūrimą. Garantinio fondo darbo kompiuterizavimas yra būtinas: iki šiol fondo darbuotojai visus skaičiavimus atlieka rankiniu būdu, o bankroto administratoriai paraiškas pildo popieriuje.

„Kadangi investicijos, kurios buvo numatytos atlikti 2010 metais, nebuvo atliktos, jų sąmata buvo įkelta į 2011 metų Garantinio fondo biudžetą. Tačiau Seimui patvirtinus vos 272 tūkst. litų fondo administravimo išlaidoms, Garantinio fondo darbuotojai ne tik toliau skaičiuos rankomis, bet ir išmokos 9000 žmonių vėluos mažiausiai metus“, – teigia R. Žylius.

Garantinio fondo, iš kurio skiriamos išmokos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių darbuotojams, administravimo išlaidoms 2011 metams buvo numatytos lėšos duomenų ir apskaitos programų kūrimui, garantinės programinės įrangos priežiūrai, informacijos perkėlimui, informacinės sistemos plėtrai ir elektroninio parašo diegimui, metodologijos parengimui, audito paslaugų apmokėjimui bei fonde dirbančių žmonių atlyginimams.