BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Diasporos atstovai dalyvavo „Bring Together Lithuania 2022“ stažuočių programoje

Data

2022 09 23

Įvertinimas
1
Bring Together LT22_EiMin susitikimas.jpeg

Lietuvių diasporos jaunimas turėjo galimybę iš naujo atrasti šiuolaikinę Lietuvą, daugiau sužinoti apie jos istoriją ir kultūrą, susipažinti su Lietuvos verslo pasauliu ir karjeros galimybėmis. Svarbiausia, kad unikali patirtis su stažuočių programa „Bring Together Lithuania" paskatino jaunimą tapti jaunaisiais Lietuvos ambasadoriais. 

Jau penktą kartą iš eilės „Bring Together Lithuania" pakvietė lietuvių diasporos jaunimą į Lietuvą vasaros stažuotėms, kad jie įgytų profesinės patirties, atrastų šiuolaikinę Lietuvą ir taptų jaunaisiais Lietuvos ambasadoriais. 

„Tikime, kad jei norime užauginti jaunuosius Lietuvos ambasadorius, aktyvius pasaulio lietuvius, turime suteikti jiems galimybę susipažinti su modernia, inovatyvia Lietuva. Jaunųjų diasporos lyderių programos „Bring Together Lithuania" tikslas – suteikti lietuvių kilmės jaunimui profesinės patirties ir parodyti jiems modernią Lietuvą. Jiems sudaromos galimybės atlikti praktiką pirmaujančiose Lietuvos įmonėse, valstybiniame sektoriuje, nevyriausybinėse organizacijose ir inovatyviuose startuoliuose. Be to, studentams numatytas aktyvus veiklų planas – unikalios galimybės pažinti šiandieninę Lietuvą, keliauti po gražiausias lankytinas vietas, susitikti su verslo ir viešojo sektoriaus lyderiais, tyrinėti lietuvybę ir skatinti juos prisidėti prie Lietuvos ateities savo idėjomis“, – programos vizija dalinasi programos direktorė Kamilė Perminė. 

„Labai svarbu, kad ši iniciatyva yra tęstinė, vyksta jau ne vienerius metus ir leidžia drauge susiburti lietuvių diasporos pasaulyje atstovams bei sudaro jiems galimybes pamatyti inovatyvią, progresyvią, į ateitį orientuotą Lietuvą. Diasporos atstovai yra viena kertinių mūsų šalies ekonominės diplomatijos sėkmės pasaulyje atramų, todėl  turime tai išnaudoti. Taip pat labai svarbu sudaryti palankias sąlygas diasporos jaunimui atvykti susipažinti su Lietuva, įvertinti jos ekonominį potencialą, esančias galimybes mokytis ir dirbti bei čia matyti savo ateities perspektyvas. Lietuviai pasaulyje turi tikrai galingą potencialą, o bendromis jėgomis galime pasiekti išties daug“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.  

15 dalyvių iš JAV, Kanados, Argentinos, Vokietijos, Nyderlandų ir Danijos stažavosi pirmaujančiose Lietuvos įmonėse, startuoliuose ir organizacijose šešias savaites, keliavo po Lietuvą, susipažino su šiuolaikine Lietuva, verslo ekosistema ir kultūra. 

Programos „Bring Together Lithuania“ dalyviai turėjo galimybę atlikti su studijomis susijusią praktiką įvairiose įmonėse ir organizacijose: „NASDAQ Vilnius“, „Confidentus“, „Interactio“, „Oxus.AI“, „CoinGate“, „Transparency International“, MO muziejuje, „Unnecessary Films“, „Delta Bioscience“, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biure „Vilnius sveikiau“, Sostinės krepšinio mokykloje, „Caritas“ dienos centre „Vilties angelas“  ir Vilniaus universiteto Geologijos fakultete. 

„Bring Together Lithuania“ programa sukurta siekiant pritraukti lietuvių diasporos jaunimą aplankyti savo protėvių šalį, suteikti lietuvių diasporos jaunimui galimybę įgyti profesinių įgūdžių, susitikti su pasaulio lietuviais ir pažinti šiuolaikinę valstybę. 

Programa inicijuojama ir globojama Kazickų šeimos fondo, remiama JAV įsikūrusio Lietuvių fondo. Prie programos plėtros prisideda Ekonomikos ir inovacijų ministerija.