Didžiųjų Lietuvos miestų apgyvendinimo įstaigos kviečiamos aktyviau naudotis priemone „Atostogos medikams“

Data

2020 09 22

Įvertinimas
0
lithuania-4395224_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kt. – apgyvendinimo įstaigas prisijungti prie priemonės „Atostogos medikams“. Ministerija taip pat ragina medikus dažniau pasirinkti didžiųjų Lietuvos miestų apgyvendinimo įstaigas.

„Norime, kad kuo daugiau turizmo paslaugų teikėjų  prisijungtų prie projekto „Atostogos medikams“. Dauguma medikų pagal šią priemonę atostogas leidžia Lietuvos kurortuose ir netoli jų veikiančiuose sveikatingumo centruose. Todėl norėtume paraginti didžiųjų Lietuvos miestų apgyvendinimo įstaigas ir kelionių organizatorius būti aktyvesnius – siūlyti apgyvendinimo paslaugas bei poilsio paketus, įtraukiant ekskursijas su gidais po didmiesčių kultūrines vietas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė. Anot jos, turizmas – tai ne tik poilsis ir SPA pramogos kurortuose: sunkius laikus išgyvenantys didmiesčių viešbučiai taip pat turi ką pasiūlyti medikams iš kitų Lietuvos vietovių.

Šiuo metu pagal priemonę „Atostogos medikams“ veiklą vykdo 766 turizmo paslaugų teikėjai. Iš jų – 108 kelionių organizatoriai, 74 kelionių pardavimo agentai ir 584 apgyvendinimo įstaigos. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams paslaugas teikia 71 įmonė iš Vilniaus (20 kelionių organizatorių, 10 kelionių pardavimo agentų, 41 apgyvendinimo įstaiga). Kaune tokių įstaigų – 24 (4 kelionių organizatoriai, 5 kelionių pardavimo agentai ir 15 apgyvendinimo įstaigų), Klaipėdoje – 21 (2 kelionių pardavimo agentai ir 19 apgyvendinimo įstaigų).

Šiuo metu paslaugas rezervavo 15 tūkst. medikų, dirbančių pagal licencijas, ir daugiau kaip 3,6 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, gavusių turizmo kuponus. Turizmo paslaugų teikėjams jau yra išmokėta kompensacijų už 491 tūkst. eurų. Patenkinta beveik 800 mokėjimo prašymų už paslaugas, suteiktas 2466 sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Populiariausios paslaugos – apgyvendinimas, maitinimo paslaugos ir įvairios sveikatingumo procedūros: vandens pramogos, pirtys, SPA paslaugos.

Turizmo paslaugų teikėjai gali įsitraukti į projektą, registruodamiesi oficialioje projekto svetainėje adresu: https://atostogosmedikams.lt/paslaugu-teikeju-registracija/.