BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Druskininkai turės ištisus metus veiksiančias kalnų slidinėjimo trasas

Data

2009 12 28

Įvertinimas
0

Ūkio ministras Dainius Kreivys praėjusią savaitę įsakymu skyrė 40 mln. Lt uždarų kalnų slidinėjimo trasoms įrengti Druskininkuose, kurios pretenduoja tapti vienomis geriausių Europoje.

Druskininkų savivaldybės administracijos projektui „Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga įrengimas“ finansavimas skirtas pagal priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšų.

Planuojama, kad visus metus veiksiančios slidinėjimo trasos bus 412 m ilgio ir nuo 53 m iki 63 m pločio. Skaičiuojama, kad šis visame Baltijos regione unikalus kompleksas per dieną pritrauks apie 400, o per metus – 146 tūkst. lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių, nes šiuo metu artimiausios uždaros slidinėjimo trasos veikia tik Maskvoje ir Hamburge.

„Šis projektas paskatins tiek atvykstamąjį, tiek vidaus turizmą, o Druskininkų kurortas įgis itin didelę traukos jėgą, kadangi čia vienu metu bus galima pasidžiaugti tiek vasaros, tiek žiemos poilsio teikiamais malonumais“, – sako Ūkio ministerijos vyriausiasis patarėjas Arūnas Keraminas.

Praėjusią savaitę finansavimas taip pat skirtas Utenos apskrities piliakalniams sutvarkyti ir pritaikyti turizmo reikmėms. Šiam Utenos apskrities viršininko administracijos projektui pagal priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“ skirta 394,8 tūkst. Lt iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšų.

Už šias lėšas bus sutvarkyta po 3–4 piliakalnius Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos ir Zarasų savivaldybėse: iškirsti medžiai ir krūmynai, piliakalniai nušienauti, kur būtina – užpiltos duobės, sutvarkyti šlaitai. Taip pat bus įrengtos poilsio zonos (stalai, suolai, šiukšliadėžės), mediniai laiptai, pastatyti informaciniai stendai, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės.

Iš viso Utenos apskrityje priskaičiuojami net 182 piliakalniai, t. y. apie 22 proc. visų Lietuvos piliakalnių.