BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dvigubai daugiau lietuvių praėjusiais metais gynė savo teises Europos Sąjungoje

Data

2014 02 07

Įvertinimas
0
logo_bendras_mazesnis _.jpg

Ūkio ministerijoje veikiantis Lietuvos SOLVIT centras 2013 m. padėjo lietuviams spręsti tarpvalstybines problemas dėl leidimų gavimo gyventi kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, vizų trečiosios šalies pilietybę turintiems jų šeimos nariams. Taip pat gynė pažeistas teises socialinės apsaugos srityje, dėl profesinės kvalifikacijos ir vairuotojo pažymėjimo pripažinimo. Daugiausia lietuvių skundų 2013 m. buvo gauta dėl Didžiosios Britanijos, Kipro, Ispanijos ir Vokietijos valdžios institucijų sprendimų.

2013 m., kurie buvo paskelbti ES piliečių metais, SOLVIT centras gavo 168 užklausas dėl biurokratinių kliūčių ir neteisingai taikomų ES teisės aktų. Palyginti su 2012 m., 2013 m. užklausų skaičius išaugo 52 proc. Tai yra didžiausias gautų užklausų skaičius nuo Lietuvos SOLVIT centro įkūrimo 2004 m.

Sėkmingas SOLVIT centro veiklos pavyzdys – suteikta pagalba sprendžiant Lietuvos pilietei iškilusią problemą, kai už Vokietijoje suteiktą medicinos pagalbą buvo kompensuota tik nedidelė dalis išlaidų. ES teisės aktuose numatyta, kad savo šalyje apdraustam asmeniui kitose ES valstybėse narėse medicinos pagalba suteikiama ir apmokestinama pagal tų šalių teisės aktus. Bendradarbiaujant Lietuvos ir Vokietijos SOLVIT centrams išsiaiškinta, kad Vokietijoje tokios išlaidos yra kompensuojamos. Siekdama ištaisyti klaidą, Vokietijos atsakinga institucija perskaičiavo kompensuojamą sumą ir likusios kompensuojamos išlaidos lietuvei buvo grąžintos.   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Kita, padedant Lietuvos SOLVIT centrui, sėkmingai išspręsta problema – ES piliečių sutuoktiniai arba šeimos nariai (ne ES piliečiai) iš Airijos į Lietuvą jau gali vykti be vizos. Anksčiau dėl Airijos išduodamų leidimų gyventi šalyje ES piliečių šeimos nariams pavadinimo netikslumo šie dokumentai nesuteikė teisės atvykti į Lietuvą be vizos.

Į SOLVIT centrą Lietuvos piliečiai ir verslo atstovai gali kreiptis, kai kitose ES šalyse nepripažįstamas Lietuvoje įgytas diplomas, kvalifikacija, nesuteikiamos asmeniui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti paslaugų verslo, išleisti prekių į rinką, susigrąžinti PVM, reikalaujama papildomo patikrinimo, dokumentų ir pan. SOLVIT pagalba – neteisminis ginčų sprendimo būdas, didžioji dauguma visų užklausų išsprendžiamos piliečio ar įmonės naudai.

Daugiau apie Lietuvos SOLVIT centro veiklą ir 2013 m. veiklos ataskaitą rasite adresu http://www.ukmin.lt/solvit.