BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas: aktyvus ambasadorių, valstybės institucijų ir verslo bendradarbiavimas stiprina šalies ekonomiką

Data

2014 07 17

Įvertinimas
0
Ukmin1295.jpg

Šiandien, liepos 17 d., ūkio ministras Evaldas Gustas Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje pabrėžė Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) vaidmenį, ambasadorių, valstybės institucijų ir verslo bendradarbiavimo svarbą ir indėlį didinant Lietuvos konkurencingumą globalioje rinkoje.

„Lietuva yra matoma pasaulio ekonominiame žemėlapyje. Prie to nemažai prisideda diplomatinės Lietuvos atstovybės. Turime ir toliau siekti, kad augantis verslumas, inovatyvumas ir gebėjimas konkuruoti pasaulinėje rinkoje padėtų Lietuvai įsitvirtinti tarp pažangiausių Europos valstybių. Šiuo aspektu svarbios aktyvios valstybės institucijų, diplomatų, komercijos ir kitų atašė, įvairių verslo asociacijų, verslui paslaugas teikiančių įstaigų pastangos ir glaudus bendradarbiavimas“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, prie Lietuvos matomumo svariai prisideda pernai įkurta Ekonominės diplomatijos taryba: „Ekonominės diplomatijos tarybos įkūrimas buvo labai reikšmingas žingsnis. Tai sudarė realias sąlygas keistis idėjomis, aptarti įvairius pasiūlymus tiek verslui, tiek visai šaliai aktualiais klausimais, išklausyti argumentus ir priimti teisingus, užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link vedančius sprendimus. Ekonominės diplomatijos taryba ir Tarybos darbo grupė svarstė ir strateginius, ir konkrečius darbinius klausimus. Patvirtintos Ekonominės diplomatijos vizitų organizavimo gairės, Tarpvyriausybinių ekonominio bendradarbiavimo komisijų sudarymo ir veiklos gairės, ekonominės diplomatijos vizitų planas. Visa tai – geri koordinuoto darbo pavyzdžiai. Ekonominės diplomatijos taryba galėtų tapti koncentruotu, iniciatyviu ir dinamišku idėjų generavimo ir veiklos koordinavimo centru.“

E. Gustas pabrėžė institucijų ir verslo atstovų bendradarbiavimo svarbą: „Nuolat kalbame apie ministerijų, ambasadų, verslo, tokių įstaigų kaip „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“ ir kitų įstaigų bendradarbiavimą. Manau, kad reikia mažiau kalbėti, daugiau bendradarbiauti, o bendradarbiaujant būtinas abipusis supratimas ir aktyvus dialogas. Esant konkrečių pasiūlymų, klausimų ar problemų reikia tiesiogiai bendrauti su atsakinga institucija ar atstovu, kreiptis į Ūkio ministeriją.“

Anot ministro, pastaraisiais metais Lietuvos valstybės institucijų ir įstaigų bei verslo asociacijų atstovai ypač aktyviai bendradarbiauja ir rengiant programinius įvairių sričių dokumentus. Bendras diplomatų, komercijos atašė ir visų valstybės institucijų, verslo asociacijų ir verslui paslaugas teikiančių įstaigų darbas buvo labai svarbus nustatant prioritetines eksporto, turizmo rinkas, taip pat planuojant aukštų valstybės pareigūnų vizitus ir svarbius ekonominius renginius.

„Auga eksporto apimtys, didėja turistų srautai į Lietuvą, džiugina ateinančios tiesioginės užsienio investicijos. Neabejoju, kad tam didelę įtaką daro nuolat gerėjantis verslo klimatas Lietuvoje. Šalies verslo sąlygų gerėjimą atspindi ir gerėjantys tarptautiniai reitingai. Plečiantis Lietuvos ekonominiams interesams svarbu ne tik atstovauti šalies interesams užsienyje, bet ir, naudojantis sukaupta patirtimi ir žiniomis, aktyviai dalyvauti kasdieniame Lietuvos gyvenime, sprendžiant įvairius aktualius klausimus ir globalias ekonomines problemas, kurių vien verslas nepajėgus išspręsti. Tam reikalinga jūsų – patyrusių ir energingų diplomatų pagalba, – ambasadoriams kalbėjo E. Gustas. – Jūsų bendradarbiavimas su paskyrimo šalies institucijomis, verslo asociacijomis, naudingi ryšiai, informacija apie vykdomas ekonomines programas ir iniciatyvas bei teisės aktus, reguliuojančius užsienio prekybą, mokesčius ir kitus verslui aktualius klausimus yra itin svarbūs ir reikalingi mums vykdant ekonominę politiką Lietuvoje. Stipri vidaus ekonominė politika ir ekonominė diplomatija efektyviai  veikia  kartu.“

Kasmetinis Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavimas vyksta Vilniuje liepos 16–18 dienomis. Per suvažiavimą ambasadoriai susitinka su šalies vadovybe, diskutuojama apie bendradarbiavimą su verslu ir viešosios diplomatijos vaidmenį.

Šiandien vyko ekonominei diplomatijai skirta sesija, per kurią aptartos galimybės skatinti eksportą ir investicijas, tarptautinių procesų įtaka Lietuvos investiciniam patrauklumui. Sesijoje apžvelgtas jau metus veikiančios Ekonominės diplomatijos tarybos darbas.

Vakar ambasadoriai susitiko su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir kitais Vyriausybės nariais.