BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas dalyvauja neformaliame ES Konkurencingumo tarybos ministrų susitikime

Data

2014 07 21

Įvertinimas
0
1.jpg

Šiandien, liepos 21 d., ūkio ministras Evaldas Gustas neformaliame Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos ministrų susitikime (Milane, Italijoje) diskutuoja apie Europos pramonės konkurencingumą, taip pat aptaria ES Konkurencingumo tarybos ir aukšto lygio Konkurencingumo ir augimo darbo grupės vaidmens stiprinimą. Siekiant padidinti Europos pramonės konkurencingumą būtina sistemiškai integruoti pramonės konkurencingumo klausimą į visas ES politikos sritis.

„Mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) dimensija reikšminga pramonės konkurencingumo kontekste. Šiuo atžvilgiu ES bendrosios rinkos stiprinimas, prieiga prie finansavimo šaltinių, pažangus reglamentavimas, inovacijų ir verslumo skatinimas ir stiprinimas yra labai svarbūs elementai tiek pramonės konkurencingumui, tiek MVĮ. Ne mažiau svarbu susieti ES bendrąją rinką ir pažangųjį reglamentavimą, – sako ūkio ministras. – Manome, kad šiame kontekste veiksmingas abipusio pripažinimo principo taikymas galėtų MVĮ sumažinti verslo reikalavimų atitikties išlaidas. Todėl pabrėžiame Komisijos ataskaitos apie abipusio pripažinimo principo veikimą ES svarbą.“ 

Taikant ES abipusį pripažinimą, nacionalinėmis taisyklėmis reglamentuota prekė ar paslauga turi būti įsileidžiama į kitų valstybių narių rinkas kaip atitinkanti ES reikalavimus. Geresnis abipusio pripažinimo taikymas ES itin naudingas eksportuojančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Atsižvelgiant į š. m. kovo mėnesio Europos Vadovų Tarybos (EVT) išvadas ir ES valstybių narių bendrą interesą didinti pramonės konkurencingumą ir taip skatinti augti ekonomiką bei kurti darbo vietas, neformaliame ES Konkurencingumo tarybos ministrų susitikime vyksta politiniai debatai tema „Visų pirma galvokime apie konkurencingumą“ ir diskusijos dėl pramonės integravimo ir Europos pramonės ateities. Taip pat plenarinėje sesijoje diskutuojama apie Europos Komisijos pramonės integravimo veiksmų planą.  Atskirose sesijose kalbama apie poveikio vertinimo svarbą ir konkurencingumo testo nuoseklų taikymą visose ES politikos srityse.

Kalbėdamas apie ES Konkurencingumo tarybos efektyvumą E. Gustas pabrėžia jos vaidmens stiprinimą: „Siekdami pramonės konkurencingumo integravimo, Konkurencingumo tarybos ministrai turėtų vertinti ir kitų politikos sričių klausimus, turinčius poveikį konkurencingumui. Šiame darbe tarybai padėtų efektyviai veikianti aukšto lygio Konkurencingumo ir augimo darbo grupė.“