BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas: „Lietuva turi aktyviau dalyvauti pasaulio turizmo gyvenime ir kelti turizmo specialistų kvalifikaciją“

Data

2015 11 20

Įvertinimas
0
sport_kanoja_zmones.jpg

Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO), lapkričio 23–25 d. Birštone organizuoja aukšto lygio mokymus turizmo specialistams. Mokymų tema „Turizmo rinkodara: nuo produktų kūrimo iki turisto patirties“.

„Lietuvos turizmo specialistai turi puikią galimybę neišvykdami iš šalies kelti kvalifikaciją ir įgyti naujausių ir taip šiandien reikalingų elektroninės rinkodaros ir turizmo planavimo žinių“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Anot ūkio ministro, Lietuvai tampant aktyvia pasaulio turizmo visuomenės dalyve, svarbu sekti naujausius įvykius, turizme naudoti inovatyvias technologijas, mokytis šiuolaikiškai planuoti ir pristatyti turizmo galimybes pasauliui, būti aktyviems ir matomiems elektroninėje erdvėje. 

Susitarimas dėl mokymų organizavimo Lietuvos turizmo specialistams buvo pasirašytas šių metų rugsėjį PTO 21-osios generalinės asamblėjos metu. PTO planuoja skirti geriausius lektorius, kurie tris dienas dalinsis sukaupta patirtimi ir kvies į praktinius užsiėmimus Lietuvos savivaldybių, turizmo informacijos centrų, mokymo įstaigų, rengiančių turizmo specialistus, turizmo verslo atstovus. 

Ūkio ministras akcentuoja, kad turizmas – svarbi ekonominė veikla, daranti teigiamą poveikį ekonomikos augimui ir užimtumui. Pastarųjų dešimties metų tendencijos rodo, kad užimtumo didėjimas turizmo sektoriuje beveik visuomet buvo didesnis nei kituose ekonomikos sektoriuose. Pasaulio turizmo ir kelionių tarybos duomenimis, 2014 m. turizmas sudarė 4.8 proc. šalies BVP. Būtent dėl ekonominių priežasčių svarbu skatinti savo šalies turizmą ir vykdyti atitinkamus mokymus suinteresuotiems asmenims.

Turizmo rinkodaros mokymus anglų kalba ves garsios turizmo planavimo ir elektroninės rinkodaros ir planavimo specialistės: Valeria Corse ir Montserrat Penarroya Parell. V. Corse turi 15 metų turizmo patirtį, dėstė Austrijos ir Šveicarijos turizmo universitetuose, šiuo metu dirba konsultante turizmo klausimais Europos Komisijoje ir PTO. M. Penarroya Parell yra elektroninės rinkodaros ir elektroninio verslo specialistė, dėstanti turizmo specialistus rengiančiuose Barselonos ir Žironos universitetuose bei vadovaujanti pačios įkurtam Interneto projektų biurui. Abi lektorės yra daugelio PTO leidinių apie elektroninę rinkodarą ir turizmo planavimą bendraautorės, parašiusios publikacijų pasaulio ir Europos turizmo klausimais.