BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas pasveikino Lietuvos ir Turkijos verslo forumo dalyvius

Data

2014 12 09

Įvertinimas
0
1524470_10154834251410577_36479059992281745_o.jpg

Šiandien, gruodžio 9 d., ūkio ministras Evaldas Gustas, kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės delegacija lankydamasis Turkijoje, pasveikino Lietuvos ir Turkijos verslo forumo dalyvius. Forumo tikslas – stiprinti abiejų šalių verslo ryšius ir ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių.

„Turkija yra svarbi Lietuvos ekonominė partnerė ir stiprinamas bendradarbiavimas prekybos, investicijų, transporto ir turizmo srityse turėtų atverti naujų galimybių tiek Lietuvos verslui, tiek gyventojams, – sveikindamas forumo dalyvius sakė ūkio ministras E. Gustas. – Lietuva yra didžiulių rinkų – Vakarų Europos, Skandinavijos ir NVS – kryžkelėje, per kurią galima pasiekti daugiau nei 700 milijonų vartotojų. Siekiame tapti centru, per kurį būtų gabenami kroviniai į minėtas rinkas. Be to, kuriame patrauklią verslo ir investicinę aplinką ir esame suinteresuoti bendradarbiauti informacinių technologijų, logistikos, elektronikos, chemijos, lazerių, maisto pramonės ir kitose srityse.“

Į forumą Turkijoje atvyko 22 verslininkų delegacija iš Lietuvos. Per forumą vyksta dvišaliai Lietuvos ir Turkijos verslininkų susitikimai,  VšĮ „Versli Lietuva“ pristato Lietuvos verslo aplinką, pagrindinius ekonominius sektorius, verslo galimybes Lietuvoje. Taip pat pristatomos ir Lietuvos galimybės tapti geležinkelių transporto keliu Turkijos kroviniams gabenti į Europos šalis.

Viena iš sričių, kurioje Lietuva ir Turkija glaudžiai bendradarbiauja, – transportas ir logistika. Dar vienas sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys – turizmo sektorius. Turkija ir toliau išlieka populiariausia kryptis organizuotoms kelionėms iš Lietuvos. Per 20 metų (1992–2012 m.) šią šalį aplankė milijonas Lietuvos žmonių. Pernai Lietuvoje atostogavo apie 6,5 tūkst. turistų iš Turkijos. Šiais metais Turkija prisijungė prie Lietuvos kartu su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos inicijuoto Pasaulinio virtualaus gintaro turistinio kelio kūrimo.

Per vizitą Turkijoje ūkio ministras susitiko su Turkijos ekonomikos ministru Nihatu Zeybekci, Turkijos maisto, žemės ūkio ir gyvulininkystės ministru Mehmetu Mehdi Ekeru ir pasirašė deklaraciją dėl bendros Lietuvos ir Turkijos prekybos komisijos įkūrimo. Pagal šią deklaraciją įkurta bendra Lietuvos ir Turkijos prekybos komisija turėtų užtikrinti ilgalaikį dvišalį abiejų valstybių verslo atstovų bendradarbiavimą ir ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių. Komisijos darbo pagrindas bus nuolatinės konsultacijos, jos veikloje dalyvaus Lietuvos ir Turkijos valstybės institucijų ir verslo asociacijų atstovai.

2013 metais Lietuvos ir Turkijos prekybos apyvarta buvo 838  mln. litų. Lietuvos eksportas į Turkiją sudarė 439,2 mln. litų, o importas – 404,7 mln. litų. Prekių reeksportas į Turkijos rinką 2013 metais, palyginti su 2012 metais, augo net 29,2 procento. 2013 metais Turkija buvo 22 pagal dydį Lietuvos eksporto ir 24 pagal dydį Lietuvos importo rinka.

2013 metais daugiausia į Turkiją buvo eksportuota šių lietuviškos kilmės prekių: geležies ir plieno metalo laužo (47,2 proc.), tabako ir jo pakaitalų (27,8 proc.) ir trąšų (6 proc.), o iš Turkijos importuota megztų ir nertų medžiagų (12,2 proc.), autotransporto priemonių (9,9 proc.) ir specialiųjų audinių (7,1 proc.).

Turkijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje šių metų antrojo ketvirčio pabaigoje buvo lygios 0,57 mln. litų. Didžioji dalis investicijų – privataus nekilnojamojo turto įsigijimas ir pardavimas. Turkija užėmė 33-ią vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų užsienyje dydį. Lietuvos įmonės daugiausia Turkijoje investavo didmeninės ir mažmeninės prekybos ir profesinės, mokslinės ir techninės veiklos srityse. 

*Lietuvos Respublikos Prezidentūros nuotraukos