BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas su darbo vizitu lankėsi Naujojoje Akmenėje

Data

2014 11 25

Įvertinimas
0
ministras gustas101.jpg

Šiandien, lapkričio 25 d., ūkio ministras Evaldas Gustas su darbo vizitu lankėsi Naujojoje Akmenėje, kur susitiko su vietos verslo atstovais, aplankė regiono verslo įmones ir dalyvavo Verslo dienos minėjimo renginyje.

„Akmenės rajonas išsiskiria stipria statybinių medžiagų gamybos pramone, rajono transporto infrastruktūra yra patogi gamybai, skirtai Baltijos šalių regionui, plėtoti, taip pat eksportui per Klaipėdos uostą. Turizmo sektoriaus plėtra regione taip pat galima dėl čia esančių gamtosaugos objektų“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Susitikime su verslo atstovais ūkio ministras paminėjo ir investicinės aplinkos Akmenės rajone privalumus: „Akmenės rajone sąlyginai nebrangus nekilnojamasis turtas, o darbo kaštai žemesni už šalies vidurkį. Investicinę aplinką Akmenės rajone dar labiau galėtų pagerinti įsteigta Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ). Šiuo metu ši LEZ dar nėra išvystyta. Tačiau rajone taip pat veikia Ventos miesto šiaurinės dalies pramoninė zona, turinti išvystytą infrastruktūrą. Pramoninėje zonoje taikomos mokesčių lengvatos investuotojams, kuriantiems darbo vietas, naujai įsisteigusioms įmonėms.“

E. Gusto teigimu, Akmenės rajono silpnosios pusės – ribotos savivaldybės investicinės galimybės projektams bendrai finansuoti ir žmogiškųjų išteklių trūkumas jiems įgyvendinti – mažina investicinį patrauklumą. Šiaulių apskrityje Akmenės rajono savivaldybė užima paskutinę vietą pagal gautų Europos Sąjungos (ES) paramos investicijų sumą. Savivaldybės teritorijoje įgyvendinama 12 projektų, kuriems skirta 13,31 mln. litų. Investicinį patrauklumą mažina ir prasta Akmenės rajono demografinė situacija.

Akmenės rajono patrauklumui didinti gali būti pasitelkiamos naujojo 2014–2020 metų ES paramos laikotarpio priemonės. Ūkio ministerija minėtu laikotarpiu administruos apie 3,5 mlrd. litų ES struktūrinės paramos lėšų. Daugiausia dėmesio ir paramos žadama skirti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) (apie 1,2 mlrd. litų), smulkiojo ir vidutinio verslo (apie 1,84 mlrd. litų) sritims, pramonės įmonių energetiniam efektyvumui (86 mln. litų), gamtos ir kultūros objektų žinomumui (120 mln. litų) ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai (384 mln. litų) didinti.

„Kitaip nei praėjusiais metais, kai galėjo būti remiamas visas verslas, dabar bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas (SVV). Į SVV bus investuojama 4 pagrindinėmis kryptimis: verslumo skatinimo, tarptautiškumo didinimo, įmonių produktyvinimo (įskaitant ir privataus turizmo rėmimo iniciatyvas) ir ekologiškų inovacijų diegimo skatinimo“, –  apie naująjį ES paramos laikotarpį kalbėjo ūkio ministras.

Pasak E. Gusto, Vyriausybės 2012–2016 metų programoje numatyta kurti naujas darbo vietas, sudarant sąlygas aktyviau plėtoti verslą šalies regionuose. Ūkio ministerijos ir Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos memorandumas dėl smulkiojo ir vidutinio verslo teisinės, ekonominės ir informacinės aplinkos gerinimo numato lengvatinėmis sąlygomis teikiamų informavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų masto ir prieinamumo didinimą pradedantiems verslininkams visuose Lietuvos regionuose.

Ūkio ministras taip pat paragino regiono verslo atstovus aktyviau jungtis prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Prisijungę prie memorandumo verslininkai gauna teisę naudoti memorandumo logotipą „Perskaičiuota sąžiningai“, kuris parodo vartotojui, kad šis verslo atstovas yra patikimas ir kad įsipareigojo perskaičiuoti kainas pagal taisykles ir nepagrįstai nedidinti jų dėl euro.