BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas su darbo vizitu lankosi Kelmės rajone

Data

2014 11 14

Įvertinimas
0
Kelmes-herbas.svg.png

Šiandien, lapkričio 14 d., ūkio ministras Evaldas Gustas su darbo vizitu lankosi Kelmėje, kur dalyvauja apskritojo stalo diskusijoje su vietos savivalda ir verslo atstovais iš viso regiono.

„Kelmės rajone palankios sąlygos turizmo ir žemės ūkio plėtrai. Dar viena Kelmės rajono stiprybė – rajono geografinė padėtis, kuri yra patogi Baltijos šalių regionui skirtai gamybai plėtoti, taip pat eksportui per Klaipėdos jūrų uostą“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Ūkio ministro teigimu, nors Kelmės rajonas turi stipriųjų pusių, čia susiduriama ir su iššūkiais. Darbo jėgos pasiūlos mažėjimas ir struktūros pokyčiai – daugiausia emigruojantys darbingiausio amžiaus ekonomiškai aktyvūs gyventojai – mažina rajono investicinį patrauklumą. Kelmė yra sparčiai senėjanti savivaldybė, čia mažėja jaunimo, neaukštas verslumo lygis.

2012 m. pabaigoje tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Kelmės rajone sudarė 11,5 mln. litų ir buvo 35,1 procento didesnės nei prieš metus. Kelmės rajono savivaldybėje veikė 323 įmonės ir, palyginti su 2013 m. pradžia, registruotų įmonių skaičius padidėjo tik 1,3 procento. Kelmės rajono savivaldybėje didžiąją dalį veikiančių įmonių sudaro smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės.

„Kalbant apie investicijų pritraukimą, išskirčiau keletą priemonių, kurios galėtų paskatinti investicijas Kelmės rajone: aiški rajono strateginė plėtros vizija, aktyvus bendradarbiavimas su verslininkais, keitimasis informacija, įtraukimas į bendrus projektus, susisiekimo infrastruktūros gerinimas, mokesčių lengvatos, biurokratinių procedūrų, ypač susijusių su teritorijų planavimu, mažinimas. Prie rajono plėtros galėtų prisidėti ir aktyvesnis ES struktūrinės paramos panaudojimas“, – susitikime su Kelmės verslo atstovais sakė E. Gustas.

2007–2013 m. struktūrinės paramos laikotarpiu Kelmės rajono savivaldybėje ES lėšomis buvo finansuota 14 projektų, jiems skirta 25,44 mln. litų. Jau baigti įgyvendinti 9 projektai, jiems skirta 17,54 mln. litų.

Ūkio ministras apžvelgė ir naujojo 2014–2020 m. ES struktūrinės paramos laikotarpio, per kurį Ūkio ministerija administruos apie 3,5 mlrd. litų ES struktūrinės paramos lėšų, galimybes. Daugiausia dėmesio ir paramos žadama skirti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) (apie 1,2 mlrd. Lt), smulkiojo ir vidutinio verslo (apie 1,84 mlrd. Lt) sritims, pramonės įmonių energetiniam efektyvumui (86 mln. Lt), gamtos ir kultūros objektų žinomumui (120 mln. Lt) ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai (384 mln. Lt) didinti.

Pasak ūkio ministro, šiuo laikotarpiu bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas, o investicijos į smulkųjį ir vidutinį verslą bus skirtos 4 pagrindinėms kryptims: verslumo skatinimo, tarptautiškumo didinimo, įmonių produktyvinimo (įskaitant ir privataus turizmo rėmimo iniciatyvas) ir ekologiškų inovacijų diegimo skatinimo. Daug dėmesio bus skiriama investavimui per finansines priemones, nes taip mažiau iškraipoma konkurencija. Be to, finansinių priemonių lėšos yra grįžtančios ir pakartotinai naudojamos investuojant į kitas įmones.

E. Gustas taip pat paragino Kelmės verslo atstovus aktyviau jungtis prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo, o savivaldybę dalyvauti su euro įvedimu susijusiame konkurse „Sąžiningiausio verslo savivaldybė“.

Per vizitą Kelmėje ūkio ministras taip pat dalyvaus Kelmės verslininkų asociacijos 15 metų jubiliejaus minėjimo proga organizuojamoje „Verslo dienų 2014“ konferencijoje „Verslas šiandien ir rytoj – iššūkiai ir prognozės“.