BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Gustas: Ūkio ministerija rinks ir skelbs duomenis apie visų institucijų administracinės naštos lygį ir naštos pokytį

Data

2014 07 22

Įvertinimas
0
teisineiStock_000014459465Small.jpg

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Ūkio ministerijos parengtam Administracinės naštos ūkio subjektams nustatymo metodikos pakeitimo projektui. Nutarimu siekiama užtikrinti išsamią bendro administracinės naštos ūkio subjektams lygio pokyčio stebėseną ir atskaitomybę.

Projekte įtvirtintas administracinės naštos mažinimo tikslas ir jo įgyvendinimo tvarka. Metodika įpareigoja vertinti ne tik naujų ir keičiamų, kaip buvo iki šiol, bet ir naikinamų informacinių įpareigojimų sukeliamą administracinę naštą verslui ir nustatyti administracinės naštos pokytį.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, institucijos galės pasitikrinti, kokią administracinę naštą pinigine išraiška gali sukelti teisės aktuose ar teisės aktų projektuose numatomi nauji ar naikinami informaciniai įpareigojimai ūkio subjektams ir kaip kinta našta keičiant reglamentavimą: „Kad būtų viešai prieinama informacija apie visų institucijų kompetencijos srityje inicijuoto teisinio reguliavimo administracinės naštos lygio padidėjimą ar sumažėjimą per metus, Ūkio ministerija rinks duomenis apie visų institucijų administracinės naštos lygį ir pokytį ir savo interneto svetainėje skelbs kalendorinių metų suvestinę.“

Nutarimo projektas parengtas atsižvelgiant į Vyriausybės protokolu priimtą sprendimą kiekvienai ministerijai, įstaigai prie ministerijos, kitai ministerijai pavaldžiai valstybės institucijai, Vyriausybės įstaigai ir kitai Vyriausybei atskaitingai valstybės institucijai nustatyti individualiai taikomą administracinės naštos ūkio subjektams mažinimo tikslą – bendras administracinės naštos, kurią sukelia ūkio subjektams institucijos kompetencijos srityje inicijuotas teisinis reguliavimas, lygis per kalendorinius metus turi išlikti nepakitęs arba mažėti.

Su Administracinės naštos ūkio subjektams nustatymo metodikos pakeitimo projektu galima susipažinti adresu http://www.ukmin.lt.