BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ekonomikos ir inovacijų ministerija perima Gynybos investicijų fondo valdymą

Data

2022 09 08

Įvertinimas
0
Picture3.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš Krašto apsaugos ministerijos perėmė fondų fondą Gynybos investicijų fondą, per kurį bus skatinama eksperimentinė plėtra ir inovacijų veiklos gynybos ir saugumo srityje bei įgyvendinama finansinė priemonė „MILInvest“. Fondo valdytoja – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Mūsų tikslas – kad technologiškai inovatyvioms jaunoms įmonėms, veikiančioms gynybos ir saugumo srityje, per šią rizikos kapitalo priemonę „MILInvest“ būtų užtikrinamas finansavimas. Taip pat ši priemonė padės jaunoms įmonėms papildomai pritraukti privačių lėšų ir sumažins priklausomybę nuo tradicinių finansų tarpininkų bei paskatins didesnį privačių investuotojų įsitraukimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Per „MILInvest“ bus finansuojamos dvejopo naudojimo technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas, didieji duomenys, autonominės sistemos, biotechnologijos, kvantinės, viršgarsinės ir kosmoso technologijos, naujosios medžiagos ir varomosios sistemos. 

Priemonės „MILInvest“ įgyvendinimas  svarbus ir sėkmingam Lietuvos dalyvavimui NATO inovacijų fondo veikloje. Įgyvendinant priemonę bus sudaromos sąlygos kurti naujus produktus, finansuoti ankstyvos stadijos įmones, kurti įmones ir joms augti, o tai leis pritraukti į Lietuvą NATO investicijas. 

Kadangi fondų fondas Gynybos investicijų fondas yra orientuotas į gynybos ir saugumo sritį, Krašto apsaugos ministerija dalyvaus stebėtojo ir konsultanto teisėmis.