BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ekonomikos ir inovacijų ministerija skatina sveikatinimo turizmo plėtrą Lietuvoje

Data

2020 07 31

Įvertinimas
0
IMG_1060.JPG

Sveikatinimo turizmo teikiama nauda svarbi tiek Lietuvos saugomų teritorijų lankytojams, tiek po COVID-19 pasekmių atsigaunančiai Lietuvos turizmo industrijai. Sveikatinimo sektoriaus plėtra – tai vienas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos turizmo politikos prioritetų, kuris ir ateityje turėtų būti įtrauktas į strateginius turizmo dokumentus.

Siūlymai bei sveikatinimo turizmo dabarties ir ateities perspektyvos šiandien buvo aptartos Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo ministerijos, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinių parkų atstovai.

„Sveikatinimo turizmas Lietuvoje ypač aktualus  užgriuvusios pandemijos kontekste. Dabar tenka persvarstyti prioritetines sritis. Visoje Europoje vis daugiau dėmesio skiriama žmonių sveikatinimui, imuniteto stiprinimui ir prevencijai. Investicijos į sveikatinimo turizmą tikrai atsiperkančios – suomiai paskaičiavo, kad vienas euras, investuotas į sveikatinimą, sutaupo 10 eurų sveikatos apsaugai“, - teigė ekonomikos ir inovacijų ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė – Milčiuvienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusiame pasitarime buvo aptarta sveikatinimo turizmo teikiama nauda ir jo plėtros galimybės. Sveikatinimo turizmas sudaro sąlygas pagerinti žmonių sveikatą ir mažina sergamumą, sukuria daugiau naujų darbo vietų, teikia ekonominę naudą Lietuvos regionams. Todėl tiek esamos Europos Sąjungos investicijos, tiek didesnis finansavimas iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų galėtų paspartinti šio turizmo sektoriaus modernizaciją ir pritaikomumą vietos turistų poreikiams.

Sveikatinimo turizmas ypač išplėtotas Lietuvos saugomose teritorijose, kurios sudaro 17,57 procento šalies ploto. Šiuo metu šiose teritorijose veikia 103 pažintiniai takai, kurie pritaikomi ir negalią turintiems turistams. Saugomose teritorijose taip pat turistai gali apsilankyti 22 apžvalgos bokštuose, jų patogumui yra įrengti 37 lankytojų centrai.

Pasitarime taip pat pristatyti tarptautiniai projektai, kuriais siekiama sujungti Lietuvoje besidriekiančius ilgo vaikščiojimo maršrutus su kaimyninėse valstybėse esančiais pažintiniais takais, aptartos ekologinio bei piligriminio turizmo saugomose teritorijose galimybės, taip pat lėtojo turizmo, kuris skatintų lankytojus ilgiau apsistoti pasirinktame regione, plėtra.

Pasak ministerijos atstovų, įveikus pagrindinius iššūkius – lyderystės, sinergijos tarp turizmo verslo, valstybinių ir savivaldybės įstaigų bei  lankytojų, taip pat persiorientavimo į vietinius turistus – Lietuvos sveikatinimo sektorius galėtų tapti vienu svarbiausių šalies turizmo sektoriaus sričių. Prie to ženkliai galėtų prisidėti ir Lietuvos savivaldybės.