BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ekonomikos ir inovacijų ministerija steigia Inovacijų tarybą

Data

2021 02 15

Įvertinimas
14
office-1209640_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija steigia Inovacijų ir skaitmeninės politikos patarėjų tarybą,  kurią sudarys žinomi verslo ir mokslo atstovai. Profesionalų taryba padės atliepti šiuolaikinės rinkos tendencijas bei priimti geresnius sprendimus, kuriant bei vykdant valstybės inovacijų ir skaitmeninę politiką.  

„Lietuva turi puikių profesionalų, kurie gali padėti mums žengti pirmyn ir nustebinti pasaulį naujais sumanymais, keičiančiais mūsų dabartį ir ateitį. Turime transformuotis į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, kuri atvers kelią Lietuvos konkurencingumui, o mūsų žmonėms suteiks daugiau galimybių užsidirbti. Tikimės, kad aukščiausio lygio ekspertų patirtis skirtingose veiklos srityse tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, leis Lietuvai pasiekti proveržį“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Naujai buriama taryba bus sudaryta iš įvairių sričių atstovų – tiek pasaulinį pripažinimą jau iškovojusių gyvybės mokslų ir lazerių, tiek dirbtinio intelekto, robotikos, kibernetinio saugumo, kosmoso ir kitų perspektyvių ateities technologijų sričių ekspertų. Tarp šios tarybos narių tokie žinomi žmonės kaip „Visionary Analytics” vadovė Agnė Paliokaitė, investuotojas, „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis, Saulėtekio mokslo ir technologijų parko vadovė Laima Kaušpadienė, įmonės „BitDegree“ vadovas, vienas iš iniciatyvos „EdTech Lithuania“ įkūrėjas Danielius Stasiulis.  

Remiantis skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksu (DESI), 2019 metais Lietuva užėmė 14 vietą iš 28 ES šalių. Pagal strategiją, 2025 metais Lietuva siekia pasiekti – 10 vietą, o įgyvendinus planuojamas reformas 2030 metais – 7 vietą.   

Numatoma, kad ši taryba, kuri vadinsis INNODIG, papildys ir kokybiškai atnaujins iki šiol veikusius bendradarbiavimo su socialiniais ir ekonominiais partneriais formatus. Ministerija ir toliau įprastine tvarka bendradarbiaus su įvairiomis verslo asociacijomis, viešojo sektoriaus ir visuomeninių organizacijų atstovais.  

Norinčius prisidėti prie inovacijų plėtros ir turinčius konkrečių siūlymų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia juos pateikti el. paštu [email protected].