BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje su socialiniais partneriais aptartos aktualijos ir nusibrėžtos artimiausių darbų kryptys

Data

2020 09 16

Įvertinimas
0
01. susitikimas.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva, ministerijoje vykusiame susitikime kartu su socialiniais partneriais aptarti šiuo metu aktualiausi Lietuvos ekonomikos klausimai: COVID-19 pandemijos poveikis šalies ekonomikai, pagalbos priemonės nuo šios pandemijos nukentėjusiam verslui, esamos politinės situacijos Baltarusijoje poveikis verslui Lietuvoje, Ateities ekonomikos DNR plano įgyvendinimo iššūkiai.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija siekia padėti verslui spręsti aktualius klausimus, todėl šis susitikimas, manau, buvo abipusiai naudingas, ir, kaip verslo atstovai sakė, surengtas pačiu laiku. Mūsų socialiniai partneriai – verslo organizacijų ir asociacijų atstovai išsakė, su kokiais iššūkiais šiuo metu susiduria pandemijos kontekste, aptarėme problemų sprendimo galimybes dėl prekinio kredito draudimo, dėl turizmo srities patiriamų praradimų. Šie klausimai sprendžiami. Turizmas šiek tiek atlaisvės, kartu su saviizoliacijos privalomo taikymo atlaisvinimu. Anksčiau buvo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, kada saviizoliacija yra būtina. Dabar bus 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, kai saviizoliacija grįžus iš tam tikrų valstybių nebus taikoma. Dėl šios priežasties papildomai atsivėrė 8 šalys, į kurias gali keliauti Lietuvos turistai ir grįžus iš jų nereikia saviizoliuotis. Šis palengvinimas prisidės prie Lietuvos turizmo sektoriaus atsigavimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasitarime buvo aptartas ir politinės situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos verslui bei siekis pritrauktų Baltarusijos kvalifikuotus specialistus persikelti į Lietuvą. Baltarusijos verslo atstovų apsisprendimą įsikurti mūsų šalyje paspartintų kai kurių teisės aktų pakeitimai.

„Mūsų šalis laukia Baltarusijos kompanijų, norinčių persikelti į Lietuvą, mes suinteresuoti, todėl artimiausiu metu inicijuosime Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimo projekto pataisas, kad būtų galima registruoti įmonę, atsidarant sąskaitą elektroninių pinigų įstaigoje. Šios pataisos bus suderintos, pasieks Vyriausybę ir Seimą. Iki tol mūsų įstaigos „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ yra įpareigotos teikti visokeriopą pagalbą į Lietuvą persikelti norintiems Baltarusijos aukštos kvalifikacijos specialistams“, - sako ministras R. Sinkevičius.

Siekdamos padėti Baltarusijos bendrovėms paprasčiau ir greičiau atsidaryti sąskaitas, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldžios įstaigos VšĮ „Investuok Lietuvoje“ (didelėms bendrovėms) ir VšĮ „Versli Lietuva“ (startuoliams, mažoms ir vidutinėms įmonėms) jau dabar vieno langelio principu teikia visą reikiamą pagalbą verslo persikėlimo klausimais. Minėtos institucijos glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis šalies finansų įstaigomis.

Susitikime buvo aptartas ir neseniai pradėtas įgyvendinti Ateities ekonomikos DNR planas. Ministras pažymėjo, kad šio plano priemonių įgyvendinimas negali būti skubotas, kadangi verslas prašo daugiau laiko tobulinti rezervines tematikas ir koncepcijas. Taip pat verslo atstovai prašo skubotai neišleisti Ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų, o jas efektyviai paskirstyti pagal kylančius verslo poreikius. Šiuo metu pagal šį planą išleista mažiau nei 4 procentai lėšų.

Susitikime su socialiniais partneriais taip pat dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė bei kiti ministerijos atstovai.

Socialiniams partneriams atstovavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, asociacijos „Investors‘ Forum“, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, kitų asociacijų atstovai.