BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Eksportuojančioji Lietuva“ 15 užsienio rinkų teiks individualias paslaugas verslui

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0

Šalies verslo užsienio atstovų tinklą nuo šiol koordinuos VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“. Įstaiga paslaugas verslui pirks iš atstovų Nyderlanduose, JAV, Kazachstane, Lenkijoje ir prižiūrės Ūkio ministerijos komercijos atašė tinklą Švedijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Azerbaidžane ir Turkmėnistane, Prancūzijoje, Norvegijoje. Numatyta, kad dalis paslaugų bus mokamos.

Devynis mėnesius iš eilės augantis eksportas spalį pradžiugino absoliučiu mėnesiniu prekių eksporto rekordu – 5,4 milijardo litų. Tai viršijo geriausius eksporto rezultatus, pasiektus dar prieš krizę, 2008 m. liepą. „Stagnuojančioje pasaulio rinkoje mūsų eksporto rezultatai yra tikrai geri. Tačiau negalime sustoti, nes dar yra erdvės augimui“, – sakė ūkio ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, tokį eksporto augimą lėmė verslo pastangos optimizuotis ir atsinaujinti bei valstybės pasirinkta kryptis investuoti europines lėšas į technologijų modernizavimą, įmonių valdymą ir paramą eksportuotojams.

Fiksuojama, kad nuosekliai auga ir paslaugų eksportas, tačiau norint užtikrinti ilgalaikį eksporto augimą ateityje reikia mobilizuotis ne tik Lietuvos verslui, bet ir tolygiai teikti valstybės finansinę pagalbą, pasitelkti diplomatiją ir profesionalią vadybą. „Mūsų prioritetas – ne laukti, kol verslas ateis pas mus, o aktyviai ieškoti ir pristatyti verslui galimybes užsienio rinkose, tam jau metus dirba įstaiga „Eksportuojančioji Lietuva“, – teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko nuomone, ankstesnioji sistema, kai individualizuotos paslaugos įmonėms buvo teikiamos nemokamai, prastai veikė. Jo teigimu, naujosios sistemos privalumas yra tas, kad perkant paslaugas iš įstaigos atstovų nėra pastovių ir fiksuotų kaštų, bus mokama už konkretų rezultatą.

„Įtakingesnės įmonės maksimaliai pasinaudodavo tokia galimybe, o kitų poreikiams aptarnauti nebeužtekdavo laiko ir resursų. Kadangi paslauga buvo nemokama, trūko įmonių rimto požiūrio formuluojant užklausas, nes jos niekuo nerizikuodavo ir taip buvo tuščiai eikvojamas valstybei labai brangiai kainuojančių žmonių laikas“, – sako P. Lukauskas.

„Eksportuojančioji Lietuva“ skelbia, kad kainos už paslaugas svyruos nuo 2500 iki 4000 litų. Tokios sumos numatytos už individualias paslaugas: potencialių prekybos partnerių kontaktinių duomenų paiešką ar susitikimų su potencialiais partneriais organizavimą. Nemokamai numatytas oficialių delegacijų aptarnavimas, šalies pristatymas tiksliniuose renginiuose, bendra informacija apie užsienio šalies verslo aplinką bei ūkio tendencijas, verslui naudingų bendrųjų duomenų surinkimas. „Eksportuojančioji Lietuva“, kaip nemokamą galimybę rasti potencialius partnerius, siūlo „Kompass“ duomenų bazę, kuria įmonės nemokamai gali naudotis įstaigos biure.