BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektroninės komercijos sprendimams – beveik 40 mln. eurų ES investicijų

Data

2022 02 01

Įvertinimas
0
ecommerce-3563183_1280.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija daugiau kaip tūkstančiui verslo projektų paskirstė beveik 40 mln. eurų ES investicijų pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“. Pagal šią priemonę verslas galės diegti informacines technologijas verslo sandoriams valdyti elektroniniu būdu.

Šiai priemonei buvo numatyta 40 mln. eurų paramos suma, o teigiamai įvertinta paraiškų už daugiau kaip 47 mln. eurų. Ekonomikos ir inovacijų ministrės įsakymu 1021 projektui paskirstyta 39,7 mln. eurų, o į rezervinį sąrašą įtraukti 196 projektai už 7,4 mln. eurų, jiems finansuoti ketinama ieškoti papildomų lėšų.

„Pandemijos inspiruota elektroninės komercijos sėkmė pastūmėjo dalį verslų kuo greičiau perorientuoti veiklą į elektroninę erdvę.  Šios priemonės populiarumas tik įrodo didžiulį verslo susidomėjimą dirbti skaitmeninėje erdvėje bei optimizuoti savo veiklą diegiant įvairius skaitmeninius įrankius“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, gavusios finansavimą įmonės galės su minimaliomis investicijomis diegti elektroninius verslo sprendimus – perkelti prekybą į elektroninę erdvę, diegti naujas klientų savitarnos sistemas, efektyvinti procesų valdymą ar kitaip skaitmenizuoti veiklą.

Gauta parama leis padengti iki 75 proc. visų projekto išlaidų, todėl įmonėms reikės prisidėti tik nedidele nuosavų lėšų dalimi. Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gavo  nuo 10 tūkst. iki 50 tūkst. eurų siekiantį finansavimą.

Daugiausia tarp teigiamai įvertintų paraiškų – restoranų ir pagaminto valgio tiekimo, kompiuterių programavimo, verslo konsultavimo, baldų gamybos, taip pat reklamos agentūrų, krovininio kelių transporto veikla užsiimančios įmonės.