BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ES Konkurencingumo taryboje – siekis didinti pramonės konkurencingumą, gerinti ES vidaus rinką

Data

2014 02 20

Įvertinimas
0
EK.jpg

Š. m. vasario 20–21 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdžiuose. Dvi dienas vyksiančiuose Tarybos posėdžiuose ES valstybių narių ministrai aptars, kaip didinti Europos pramonės konkurencingumą, diskutuos dėl reformų, leisiančių padidinti produktų ir paslaugų rinkos konkurencingumą.

Atsižvelgiant į š. m. sausio pabaigoje Europos Komisijos pateiktus komunikatus, Taryboje numatyti debatai dėl pagrindinių pramonės politikos krypčių ir prioritetinių veiksmų, skirtų pramonės konkurencingumui Europoje didinti. 

„Inovacijų paklausos skatinimas, Europos standartizacijos sistemos peržiūra, paslaugų vidaus rinkos plėtra, prieigos prie finansavimo šaltinių gerinimas padėtų didinti Europos pramonės konkurencingumą. Be to, integruojant energetinius tinklus, eliminuojant energetines salas, yra sudaromos sąlygos ne tik mažinti energijos kainas, bet ir didinti pramonės konkurencingumą“, – sako ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Taryboje taip pat bus diskutuojama apie reformas, siekiant didinti produktų ir paslaugų sektorių konkurencingumą.

Pasak ūkio viceministrės R. Noreikienės, atsižvelgdama į Komisijos rekomendacijas energijos efektyvumo srityje, Lietuva aktyviai skatina ir remia energijos efektyvinimo projektus, susijusius su daugiabučių namų ir viešųjų pastatų renovavimu. Sukurtas naujas daugiabučių namų renovacijos modelis padės sustiprinti savivaldybių vaidmenį, siekiant išvengti finansinės ir administracinės naštos gyventojams.

Remdamasi savo atliktu vertinimu, Europos Komisija nurodo tolesnius prioritetus vykdant nacionalines reformas, tarp jų – ryžtingesnį Paslaugų direktyvos įgyvendinimą ir reglamentuojamųjų profesijų peržiūrą.

Lietuvos pirmininkavimo metu patvirtintose Vidaus rinkos politikos išvadose yra nustatyti šių prioritetų įgyvendinimo veiksmai ir terminai.

Pasak ūkio viceministrės R. Noreikienės, įgyvendinant naujai priimtos Profesinių kvalifikacijų direktyvos nuostatas ir atsižvelgiant į Europos Komisijos nustatytus terminus, Lietuvoje šiuo metu yra atliekama reglamentuojamų profesijų peržiūra, siekiant įvertinti jų reglamentavimo poveikį darbo rinkai ir visai ekonomikai.

Taryboje taip pat bus diskutuojama dėl ES ir Europos kosmoso agentūros santykių, siekiant numatyti galimas glaudesnio bendradarbiavimo kryptis.

Š. m. vasario 19 d. ES Konkurencingumo tarybos išvakarėse ūkio viceministrė R. Noreikienė dalyvavo Viduržemio jūros šalių sąjungos devintajame pramonės ministrų susitikime Europos ir Viduržemio jūros regiono pramoninio bendradarbiavimo klausimais. Susitikime buvo aptartos Europos ir Viduržemio pramonės bendradarbiavimo strateginės kryptys, pristatyti verslo aplinkos Viduržemio jūros regiono šalyse vertinimo rezultatai. Per susitikimą buvo patvirtinta deklaracija, kuria išreikšta Viduržemio jūros šalių sąjungos politinė parama tolesniam Europos ir Viduržemio jūros regiono pramonės bendradarbiavimui.