BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ES šalių atstovai Rygoje tarsis, kaip gerinti ES bendrosios rinkos veikimą

Data

2014 10 16

Įvertinimas
0
EsparamaiStock_000017355862Small.jpg

Š. m. spalio 16–17 dienomis ūkio viceministrė Rasa Noreikienė dalyvauja Rygoje vykstančiame Europos Sąjungos (ES) vienminčių (angl. like–minded) šalių atstovų susitikime, kuriame bus tariamasi, kokių veiksmų reikia imtis siekiant, kad ES bendroji rinka veiktų geriau.

„Per susitikimą bus aptarta vienmintėse šalyse vykdomų projektų pažanga. Šiais projektais siekiama prisidėti prie geresnio ES bendrosios rinkos veikimo. Lietuva taip pat dalyvauja šiuose projektuose ir keletui jų skiria ypatingą dėmesį. Šių projektų tikslas – per paslaugų kontaktinius centrus užtikrinti verslo atstovams geresnę prieigą prie informacijos apie paslaugų teikimą ES ir identifikuoti esamas kliūtis vykdant elektroninę prekybą“, –  sako ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Per Rygoje vyksiančias diskusijas vienmintės valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, galės išsakyti savo nuomonę dėl veiksmų ES bendrosios rinkos srityje, kurie Latvijos pirmininkavimo metu turėtų sulaukti daugiausia dėmesio. Šiuo ES vienminčių šalių susitikimu Latvija tęsia savo pasirengimą pirmininkavimui ES Tarybai, kurį pradės kitų metų pradžioje.

Susitikime taip pat bus diskutuojama apie naujosios Europos Komisijos sudėtį, struktūros pasikeitimus ir jų įtaką pagrindiniams prioritetams ES bendrosios rinkos srityje. Šie prioritetai buvo išdėstyti vienminčių šalių pareigūnų, atsakingų už konkurencingumo ir bendrosios rinkos politiką, birželio mėnesį pasirašytuose laiškuose Europos Komisijai. Laiškuose buvo išskirtos trys prioritetinės sritys: skaitmeninės bendrosios rinkos plėtojimas, paslaugų bendrosios rinkos ir jos saitų su pramonės politika stiprinimas ir geresnis bendrosios rinkos taisyklių įgyvendinimas.

Vienminčių šalių grupę sudaro ES valstybės narės, kurios tęsia 2011 m. valstybių narių vadovų ir vyriausybių vadovų pradėtą iniciatyvą, siekdamos formuoti palankią ES darbotvarkę, kuria būtų gerinamos verslo sąlygos ir skatinama bendrosios rinkos integracija. Neinstitucionalizuotą, visoms ES narėms atvirą vienminčių šalių grupę sudaro Lietuva, Čekija, Malta, Latvija, Slovakija, Nyderlandai, Didžioji Britanija, Švedija, Danija, Vokietija, Estija, Suomija, Lenkija.