BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ES šalių ministrai aptarė veiksmus, kaip gelbėti turizmo sektorių

Data

2020 04 27

Įvertinimas
0
thumbnail_IMG_8740.jpg

Šiandien vykusioje Europos Sąjungos (ES) ministrų vaizdo konferencijoje buvo aparti šiuo metu itin aktualūs klausimai, susiję su COVID-19 pandemijos poveikiu turizmo sektoriui. Diskusijoje buvo aptarti veiksmai, kurių jau ėmėsi valstybės narės ir kurios planuojamos įgyvendinti ES lygiu, siekiant saugoti turizmo sektorių.

Lietuvos pozicijai atstovavęs ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas vaizdo konferencijoje ES ministrus informavo apie Lietuvoje jau priimtus Civilinio kodekso ir Turizmo įstatymo pakeitimus, kurie suteikia galimybę kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kuris yra draustas. 

Balandžio 21 dieną Seime priimti Civilinio kodekso ir Turizmo įstatymų pakeitimai suteikia galimybę kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kurio vertė būtų ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėta pinigų suma. Turistui nepanaudojus kupono per 12 mėn., kelionių organizatorius privalės grąžinti turisto sumokėtus pinigus per 14 dienų nuo kupono galiojimo termino pabaigos. 

ES ministrų vaizdo diskusijoje taip pat buvo pažymėta, kad, rengiant Europos ekonomikos atsigavimo planą, Lietuva palaikytų idėją, kad turizmo dalis turėtų būti aptarta atskirai ir atsižvelgta į aplinkybę, kad nuo kovo mėnesio šio sektoriaus veikla yra praktiškai sustojusi.

Taip pat Ž. Vaičiūnas pabrėžė, kad šiuo metu ypatingas dėmesys turi būti skiriamas bendrosios rinkos veikimui ir konkurencijai užtikrinti. Tai yra bendras visų interesas, todėl, siekdama, kad būtų sušvelnintas neigiamas poveikis turizmo sektoriui ir apsaugotos vartotojų teisės, Lietuva paragino Europos Komisiją vadovauti ES priemonių, kurios orientuotos į Europos turizmo sektoriaus atsigavimą, koordinavimo procesui.