BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos apdovanojimuose pripažinta Lietuvos iniciatyva „GovTech Lab“

Data

2019 12 05

Įvertinimas
0
GovTech nauja.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir „Kurk Lietuvai" iniciatyva „GovTech Lab“ apdovanota Europos Politikos inovacijų apdovanojimuose (angl. The Innovation In Politics Awards 2019).

„Pavadinimas „GovTech“ tik atrodo vienas žodis. Akivaizdu, kad jis sudarytas iš dviejų dalių – „gov“ ir „tech“ – jos reiškia, kad reikia dirbti visiems kartu, siekiant technologijų kuriamos vertės mūsų visuomenei. Technologijos teikia galimybių turėti geresnį viešąjį sektorių, tarnaujantį visuomenei“, – atsiimdamas apdovanojimą Berlyne sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Kategorijoje „Gerovė“ apdovanotos iniciatyvos „GovTech Lab“ tikslas yra skatinti viešąjį sektorių ieškoti inovatyvių technologinių sprendimų esamoms problemoms spręsti. Tai ne tik suteiks galimybę startuoliams išbandyti savo technologiją viešajame sektoriuje, bet ir padės ją komercializuoti.

„GovTech Lab“ iniciatyva Lietuvai leidžia kitu aspektu pažvelgti į viešojo sektoriaus problemas – inovacijas kuriančios komandos, kurios niekada nedirbo viešajame sektoriuje, gali siūlyti naujų sprendimų, kaip efektyvinti įmonių veiklą ir užtikrinti didžiausią naudą visuomenei.

Planuojama, kad „GovTech Lab“ du kartus per metus inicijuos „Iššūkių seriją“: viešojo sektoriaus institucija paskelbs jai aktualią problemą, o startuoliai, verslas ir visuomenė galės siūlyti inovatyvius technologinius jos sprendimo būdus. Pasinaudodamos „Iššūkių serijos“ galimybėmis, institucijos galės greitai rasti inovatyvų technologinį sprendimą, kurio nėra rinkoje, ir tai padaryti greičiau, nei taikydamos tradicinius viešųjų pirkimų būdus. Vienos serijos įgyvendinimo metu būtų sprendžiamos bent 3 institucijų problemos.

„GovTech“ – tai sparčiai besivystanti inovacijų ekosistema, leidžianti verslui kurti inovatyvius, dažniausia naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus viešojo sektoriaus iššūkiams spręsti.   Skaičiuojama, kad pasauliniu mastu „GovTech“ – tai net 400 mlrd. dolerių pasaulinė rinka, kurią galėtų išnaudoti startuoliai ir valstybės. Vien Europoje esama daugiau kaip 2000 „GovTech“ startuolių.

Politikos inovacijų instituto organizuojamų apdovanojimų tikslas – pastebėti, pristatyti ir pagerbti politikus bei bendruomenes, turinčias drąsos kūrybingai diegti naujoves ir gebančias pasiekti realių rezultatų, pagerinti žmonių gyvenimą, sustiprinti valstybę. Apdovanojamos aštuonių sričių politikos inovacijos: gyvenimo kokybės gerinimo, gerovės kūrimo, darbo vietų tobulinimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo, kultūros (meno, švietimo ir mokslo), demokratijos stiprinimo, žmogaus teisių gynimo, bendruomenių ugdymo. Šiais metais iš visos Europos buvo pateikta daugiau kaip 400 projektų, kuriuos vertino daugiau kaip 1000 Europos ekspertų ir išrinko finalininkus 8 kategorijose.

Politikos inovacijų instituto nuotrauka