BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos kelionių komisijos viceprezidentu išrinktas Ūkio ministerijos tarnautojas

Data

2017 11 28

Įvertinimas
1

Budapešte (Vengrija) vykusiame Europos kelionių komisijos (EKK) bendrame 94-ajame posėdyje šios organizacijos viceprezidentu išrinktas Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas.

Balsavimas buvo slaptas, Lietuvos atstovo kandidatūrą palaikė Estijos, Serbijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Čekijos, Rumunijos ir Monako atstovai. Organizacijos viceprezidento pareigas R. Čiužas pradės eiti nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

„Džiugu, kad Lietuva vertinama ir buvo pritarta mano kandidatūrai. Šis garbingas postas suteikia mums galimybę atkreipti dėmesį į Lietuvą ir dar aktyviau įsilieti į šios organizacijos veiklą“, – sakė R. Čiužas.

EKK veikia dvi grupės – rinkodaros ir tyrimų. Šių grupių veiklą koordinuoja valdyba, kurią sudaro rotacijos principu deleguojami nariai iš organizacijos šalių narių. Organizacijai vadovauja prezidentas ir trys viceprezidentai, kurie renkami trejų metų laikotarpiui.

Svarbiausias šios organizacijos tikslas – moderniausiomis skaitmeninės rinkodaros priemonėmis prioritetinėse tolimosiose rinkose pristatyti Europos kontinentą ir siekti, kad kuo daugiau turistų apsilankytų ne tik žinomose ir išpopuliarintose Europos šalyse, bet ir mažose, turistų iš tolimųjų šalių neatrastose Europos valstybėse.

2018 metų vasario 1–3 dienomis rinkodaros ir tyrimų grupės posėdis vyks Vilniuje. Posėdis organizuojamas siekiant atkreipti EKK narių dėmesį į Lietuvos valstybingumo šimtmetį. EKK rinkodaros ir tyrimų grupės posėdžiuose Vilniuje planuoja dalyvauti 60 šios organizacijos atstovų iš 32 Europos valstybių. Svečiams bus pristatyta šalies sostinė ir Trakai.

EKK buvo įkurta Norvegijoje 1948 metais. Šiandien organizacija vienija 32 Europos šalis: Austriją, Belgiją, Bulgariją, Kroatiją, Kiprą, Čekijos Respubliką, Daniją, Estiją, Suomiją, Vokietiją, Graikiją, Vengriją, Islandiją, Airiją, Italiją, Latviją, Lietuvą, Liuksemburgą, Maltą, Monaką, Juodkalniją, Norvegiją, Lenkiją, Portugaliją, Rumuniją, San Mariną, Serbiją, Slovėniją, Slovakiją, Ispaniją, Šveicariją ir  Turkiją.

Lietuvai EKK nuo 2002 m. atstovauja Valstybinis turizmo departamentas ir Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyrius.  Dalyvavimas EKK suteikia platesnes viešinimo galimybes tolimosiose atvykstamojo turizmo rinkose, leidžia palaikyti glaudžius ryšius su kitų šalių turizmo organizacijomis, darbo susitikimų metu pasidalyti gerąja praktika, skatinant atvykstamąjį turizmą. EKK kas mėnesį leidžia žurnalą „Visit Europe“, kuriame tam tikra tema prisistato visos organizacijos valstybės narės.