BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos Komisija paskelbė rekomendacijas, kuriomis skatina gelbėti perspektyvų verslą ir suteikti antrą galimybę sąžiningiems verslininkams

Data

2014 04 18

Įvertinimas
0
EK.jpg

Ūkio ministerija kviečia susipažinti su Europos Komisijos paskelbtomis rekomendacijomis dėl naujo požiūrio į verslo žlugimą ir nemokumą. Rekomendacijose pateikiami principai, kuriais turėtų būti vadovaujamasi rengiant teisės aktus, padedančius gelbėti finansinių sunkumų patiriančias įmones, ir suteikiant galimybę nesėkmę patyrusiems verslininkams iš naujo pradėti verslą.

„Verslo vystymas – sudėtingas procesas, todėl jei sąžiningam verslininkui pirmą kartą nepavyko, reikia suteikti jam dar vieną galimybę. Todėl Europos Komisija parengė rekomendacijas, kurios padės išsaugoti gyvybingą verslą ir sudarys sąlygas lengviau pradėti naują verslą“, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.  

Pasak ūkio viceministrės, pagal šias rekomendacijas Ūkio ministerija planuoja inicijuoti nemokumo procesus reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus.

Kasmet maždaug 200 tūkst. įmonių įvairiose Europos Sąjungos (ES) šalyse tampa nemokios ir dėl to darbo netenka 1,7 mln. žmonių, todėl Europos Komisija siekia, kad įmonėms būtų suteikta galimybė persitvarkyti ir išlikti versle. 

Nacionalinių nemokumo teisės nuostatų reforma padėtų įmonėms lengviau išlikti versle, būtų išsaugota darbo vietų ir kartu pagerėtų kreditorių padėtis – jie galėtų susigrąžinti daugiau savo investicijų nei skolininko bankroto atveju. Bankrutavusiems sąžiningiems verslininkams būtų suteikta dar viena galimybė, nes įrodyta, kad versle antras bandymas dažnai būna sėkmingesnis.

Europos Komisija siekia, kad ES valstybės narės sukurtų veiksmingą mechanizmą, leidžiantį atskirti sąžiningą verslininką nuo nesąžiningo. Tai padėtų verslininkams, kurie bankrutavo nesukčiaudami, užtikrinti teisę gauti bet kokią rinkoje teikiamą paramą naujam verslui pradėti. Taip pat skatinama užtikrinti, kad verslininkų skoliniai įsipareigojimai būtų panaikinti ne vėliau kaip po trejų metų.

Rekomendacijose valstybės narės skatinamos sudaryti geresnes sąlygas restruktūrizuoti finansinių sunkumų patiriančias įmones ankstyvuoju etapu, kol dar nėra iškelta oficiali nemokumo byla, ir netaikyti ilgų ir brangių procedūrų, kad likvidavimo tektų imtis kuo rečiau.

Taip pat numatyta leisti skolininkams restruktūrizuoti savo įmones nepradedant oficialaus teismo proceso, suteikti finansinių sunkumų patiriančioms įmonėms galimybę prašyti laikinos apsaugos iki keturių mėnesių (šis terminas gali būti pratęstas, bet turi neviršyti 12 mėnesių), kad priimtų restruktūrizavimo planą, kol kreditoriai įgis teisę pradėti priverstinio išieškojimo procesą.

Europos Komisija siūlo supaprastinti restruktūrizavimo plano priėmimo procedūrą, atsižvelgiant tiek į skolininkų, tiek į kreditorių interesus, kad padidėtų tikimybė išgelbėti perspektyvias įmones.

Valstybių narių prašoma per vienus metus įgyvendinti rekomendacijose išdėstytus principus. Praėjus 18 mėnesių nuo rekomendacijų priėmimo, atsižvelgdama į metines valstybių narių ataskaitas, Europos Komisija įvertins padėtį ir nustatys, ar reikalingos tolesnės priemonės, kuriomis būtų stiprinamas naujas požiūris į verslo žlugimą ir nemokumą.

Europos Komisijos rekomendacijas ir daugiau informacijos šiuo klausimu galima rasti šiuo adresu –
http://ec.europa.eu/justice/newsroom/civil/news/140312_en.htm.