BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos Komisija patvirtino dar dvi valstybės paramos priemones COVID-19 paveiktoms įmonėms

Data

2020 04 09

Įvertinimas
0
euro-427533_960_720.jpg

Šiandien Europos Komisija pritarė dar dviem valstybės paramos schemoms pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtas naujas finansines priemones.  

Pagal priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ smulkiajam ir vidutiniam verslui numatoma skirti 50 mln. Eur, o esant poreikiui ši suma gali būti didinama. Ši priemonė palengvins galimybes smulkiam ir vidutiniam verslui, kurio apyvarta dėl COVID-19 nukrito daugiau kaip 60 proc., gauti finansavimą ir taip išsaugoti veiklos tęstinumą.

„Tai verslo ypač laukiama finansinė priemonė, kuri leis mažoms ir vidutinėms įmonėms, dėl karantino susiduriančioms su apyvartinių lėšų trūkumu, greitai ir paprastai užsitikrinti finansavimo šaltinį būtinosioms išlaidoms, tokioms kaip darbo užmokestis, nuoma ar komunaliniai mokesčiai. Per rekordiškai trumpą laiką suderinus šią valstybės pagalbos priemonę su Europos Komisija, ši schema pradės veikti jau kitą savaitę – atitinkamai maksimaliai greitai pinigai pasieks įmones“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šia priemone galės naudotis ir fiziniai asmenys, užsiimantys individualia veikla.

Taip pat Europos Komisija patvirtino paramos verslui schemą pagal finansinę priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP). Ši priemonė sudarys galimybę teikti lengvatinių paskolų paraiškas įmonėms, turinčioms iki 249 darbuotojų, ir kurios pritrūko apyvartinių lėšų, sutrikus atsiskaitymams iš įmonių pirkėjų, kurių veikla buvo laikinai sustabdyta dėl koronaviruso. Pagal ASAP priemonę įmonėms numatoma pradiniame etape skirti 50 mln. Eur, o maksimali paskolos suma galės siekti iki 100 tūkst. Eur.

„Paskolos pagal šią priemonę verslui bus teikiamos pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Taip valstybė prisidės spręsdama sutrikusio atsiskaitymo įkaitėmis tapusių įmonių problemas. Tai sumažins įmonių dėl karantino patiriamus sunkumus ir prisidės gaivinant ekonomiką. Pinigai bus pervedami tiesiogiai įmonėms, kurių kitoms bendrovėms pateiktos sąskaitos nebuvo apmokėtos – tai trumpiausias ir efektyviausias tokių sąskaitų apmokėjimo būdas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Minimali paskolos suma pagal šią priemonę sieks 1 tūkst. Eur, o maksimali priklausys nuo įmonės dydžio pagal tris kategorijas ir jose galėtų siekti iki 10 tūkst. Eur, 30 tūkst. Eur, ir 100 tūkst. Eur.

Paskolų ASAP teikimą inicijuoja Ekonomikos ir Inovacijų ministerija kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir Lietuvos banku.

Vakar EK patvirtino pagalbos schemą teikti valstybės garantijas įmonėms, kurios patiria sunkumų dėl koronaviruso protrūkio ekonominio poveikio.