BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos Komisija pritarė garantijų priemonei nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems verslams

Data

2022 06 02

Įvertinimas
0
ukraine-g9338ca1ca_1920.jpg

Europos Komisija pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rengiamai naujai pagalbos priemonei nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems Lietuvos verslams – garantijoms apyvartinėms ir investicinėms paskoloms bei finansinės nuomos (lizingo) sandoriams. 

„Europos Komisijos patvirtintas laikinasis karo komunikatas leido mums sukurti pagalbos priemonę, skirtą ekonomikai remti reaguojant į krizę, kilusią dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą. Tad jau netrukus įgyvendinsime paskolų bei lizingo garantijų priemonę, kuri šiuo sudėtingu laiku padės nukentėjusiems verslams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Garantijos bus teikiamos už paskolas, skirtas investicijoms finansuoti ar apyvartinėms lėšoms papildyti, bei finansinės nuomos (lizingo) sandorius, sudarytus nuo karo nukentėjusių paskolos, lizingo gavėjų, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės. 

Taip pat garantijos bus teikiamos už paskolas, lizingo sandorius, sudarytus gavėjų, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. siekė ne mažiau kaip 3 proc. išlaidų. Garantijos būtų išduodamos iki 2022 m. pabaigos, jų maksimali trukmė – 6 metai, garantijos dydis siektų 90 proc.

Didžiausia galima garantuojamos paskolos ar lizingo sandorio suma vienam gavėjui – 15 proc. gavėjo vidutinės metinės apyvartos per paskutinius trejus metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių, ėjusių prieš paraiškos pateikimo mėnesį.

Šiuo metu yra baigiami tikslinti Paskolų individualių garantijų teikimo ir Finansinės nuomos (lizingo) garantijų teikimo nuostatai, kurie bus tvirtinami ministro įsakymu. Garantijų priemonę įgyvendins UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).