BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Finansinių sunkumų turinčioms įmonėms – veiksmingesnis restruktūrizavimo procesas

Data

2015 10 08

Įvertinimas
0
Viesieji pirkimaiiStock_000017752289Small.jpg

Ūkio ministerija, susipažinusi su Valstybės kontrolės audito parengta įmonių restruktūrizavimo proceso valdymo ataskaita, teigia, kad jau yra imtasi veiksmų ataskaitoje paminėtoms pastaboms pašalinti. Ūkio ministerija nuolat seka, analizuoja informaciją apie įmonių restruktūrizavimo procesus ir ieško galimybių, kaip juos tobulinti.

Ūkio ministerija jau parengtą Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimo projektą papildė Valstybės kontrolės rekomendacijomis. Šie pakeitimai leis padidinti sėkmingų įmonių restruktūrizavimo atvejų skaičių ir kreditorių reikalavimų patenkinimo lygį. Įstatymo pakeitimo projektas artimiausiu laiku bus pateiktas svarstyti Vyriausybei. Siekiama, kad jau kitų metų pradžioje visos Valstybės kontrolės rekomendacijos, kurias pagal kompetenciją gali įgyvendinti Ūkio ministerija, būtų įvykdytos.

Ūkio ministerija parengė Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekia nustatyti lankstesnes bei veiksmingesnes įmonių restruktūrizavimo procedūras, sudarančias teisines prielaidas perspektyvių įmonių finansinius sunkumus išspręsti kuo ankstyvesniu laikotarpiu, kai dar galima išvengti nemokumo ir užtikrinti verslo tęstinumą, ir panaikinti piktnaudžiavimo įmonių restruktūrizavimu galimybes.

Šiuo metu Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimai yra derinami su Teisingumo ministerija. Verslo ir visuomenės atstovai taip pat yra kviečiami išsakyti savo nuomonę dėl siūlomų pakeitimų. Su Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimo projektu galima susipažinti adresu http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1072886&p_fix=n&p_gov=n.

Ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad, siekiant didesnio įmonių restruktūrizavimo procesų efektyvumo, į Valstybės kontrolės pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą turi įsijungti ir kitos valstybės institucijos.