BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Forume CYBERSEC – dėmesys kibernetinėms grėsmėms ir saugumo užtikrinimui skaitmeninėje erdvėje

Data

2022 05 17

Įvertinimas
0
Markev1.jpg

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė dalyvavo Lenkijoje, Katovicuose, surengtame Europos kibernetinio saugumo forume CYBERSEC. Vykstant Ukrainos karui, daugiausia dėmesio šiame renginyje buvo skiriama kibernetinėms grėsmėms ir saugumui skaitmeninėje erdvėje užtikrinti.

Taip pat buvo analizuojama didžiųjų technologijų milžinų (angl. „Big Tech“), tokių kaip Facebook ar Google, socialinė atsakomybė ir vaidmuo formuojant visuomenės nuostatas ir kovojant su dezinformacija, platinama per socialinius tinklus.

Viceministrė E. Markevičiūtė Varšuvoje susitiko su Lenkijos ekonominės plėtros ir technologijų ministru Waldemaru Buda.

Ministrui buvo pristatyta įsteigta Inovacijų agentūra, pagrindinės jos funkcijos ir tikslai. Taip pat viceministrė kaimyninės šalies ministrui W. Budai pasiūlė tęsti abipusį bendradarbiavimą lazerių ir kosmoso srityse, pakvietė jį ir Lenkijos verslo atstovus apsilankyti 15-ajame Europos pramonės biotechnologijų ir bioekonomikos forumas  (angl. „European Forum for Industrial Biotechnology and the Bioeconomy (EFIB)“),  vyksiančiame šių metų spalio mėnesį Vilniuje. Numatoma, kad į šį renginį sostinė pritrauks beveik 600 Europos biotechnologijų lyderių. 

Taip pat W. Budai pristatyta dabartinė Lietuvos ekonominė situacija, aptarti galimi pagalbos karo niokojamai Ukrainai būdai. 

Vizito metu Lenkijoje E. Markevičiūtė susitiko ir su „Amazon Web Services“ vadovu Tomaszu Olejniku bei Lenkijoje dirbančiais Lietuvos verslo atstovais, su kuriais aptarė neseniai priimtą Valstybės informacinių išteklių įstatymą ir su jo įsigaliojimu planuojamas diegti debesijos technologijas.