BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Į technologijas investavusios įmonės gali iki 50 proc. susimažinti apmokestinamąjį pelną

Data

2009 12 23

Įvertinimas
0

Į esminį technologinį atsinaujinimą investavusios įmonės gali pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis ir apmokestinamąjį pelną susimažinti net ik 50 proc.

„Esame suinteresuoti, kad į technologijas investuojančios, aukštesnės pridėtinės vertės produktus ir paslaugas kuriančios bei konkurencingumą didinančios įmonės sulauktų valstybės paramos. Ši lengvata taikoma visoms šalies įmonėms, jei tik jų pirktas turtas atitinka Pelno mokesčio įstatyme numatytus reikalavimus“, – sako Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Almantas Danilevičius.

Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus dėl mokesčio lengvatų investicijoms į esminį technologinį atsinaujinimą Seimas priėmė 2008 m. pabaigoje. Apmokestinamasis pelnas gali būti sumažintas tik per 2009–2013 metų mokestinius laikotarpius patirtoms išlaidoms.

Įstatymu nustatyta, kad šia lengvata gali pasinaudoti įmonės, investavusios į ilgalaikį turtą, skirtą naujiems, papildomiems produktams gaminti ar paslaugoms teikti, naujam gamybos ar paslaugų teikimo procesui įdiegti ar esamam procesui (jo daliai) iš esmės pakeisti. Taip pat pelno mokesčio lengvata taikoma tarptautiniais išradimų patentais apsaugotoms technologijoms įdiegti.

Ilgalaikis turtas turi būti priskirtinas šioms ilgalaikio turto grupėms: mašinų ir įrengimų, įrenginių (statinių, gręžinių ir kt.), kompiuterinės technikos ir ryšių priemonių (kompiuterių, jų tinklų ir įrangos), programinės įrangos, įsigytų teisių.

Ilgalaikis turtas turi būti nenaudotas ir pagamintas ne anksčiau kaip prieš 2 metus (skaičiuojant nuo ilgalaikio turto naudojimo pradžios). Tam, kad būtų užtikrinta, jog ilgalaikis turtas, kuriam įsigyti pritaikyta lengvata, būtų naudojamas įmonės veikloje ir didintų jos produktyvumą, jis turėtų būti naudojamas įmonės veikloje ne trumpiau nei trejus metus.

Į mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą investavusios įmonės gali pasinaudoti kitomis Pelno mokesčio lengvatomis, leidžiančiomis sumažinti apmokestinamojo pelno bazę. Šios lengvatos orientuotos į įmones, kurios pačios kuria naujus produktus, naujas technologijas ir pan.