BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ieškoma, kas taps Lietuvos kosmoso pramonės koordinatoriumi

Data

2022 08 19

Įvertinimas
0
621_27ed4be3633aa07df5c33463a9cc6917.jpg

Europos kosmoso agentūra (EKA) kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą Lietuvos kosmoso pramonės koordinatoriaus pareigoms užimti.

„Sparčiai pasaulyje besivystanti kosmoso pramonė teikia daugybę galimybių mūsų verslui. Laukiame atsakingų ir ambicingų kandidatų, kurie padės šalies kosmoso technologijų bendruomenei sklandžiai įsilieti į Europos kosmoso agentūros programas ir kitas tarptautines vertės kūrimo grandines, kad galėtume ugdyti kosmoso spartuolius ir investuoti į kosmoso technologijas, siekdami mūsų užsibrėžto tikslo per kelerius metus šį sektorių išauginti dešimteriopai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagrindinės koordinatoriaus atsakomybės: skatinti Lietuvos kosmoso sektoriaus ir kitų EKA valstybėse narėse veikiančių įmonių bendradarbiavimą, teikti praktinę pagalbą ir dalintis informacija apie galimybes dalyvauti įvairiose projektinėse veiklose, mokymuose ar kitose veiklose, skirtose Lietuvos kosmoso pramonės augimui skatinti.

Šis koordinatorius būtų kontaktinis asmuo tarp EKA ir  Lietuvos įmonių bei įstaigų ir glaudžiai bendradarbiautų su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Inovacijų agentūroje veikiančiu „LT SpaceHub“.

Kandidatus Lietuvos kosmoso pramonės koordinatoriaus konkursui gali siūlyti gali tiek šalies įmonės, tiek mokslo ar studijų institucijos.

Paraiškas iki rugsėjo 19 d. galima teikti elektronine forma per ESA STAR platformą. Išsamesnę informaciją, kaip registruotis šioje platformoje, rasite čia.  

Lietuvoje  yra daugiau kaip 30 kosmoso tiekimo grandinių veikloje dalyvaujančių įmonių, iš kurių kiekviena vidutiniškai gauna 0,5 mln. eurų vertės pardavimo pajamų. Tikimasi, kad per 5 metus kosmoso įmonių skaičius Lietuvoje išaugs daugiau kaip 2,5 karto.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra parengusi Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją, kuria brėžiamas tikslas šalies kosmoso sektorių iki 2027 metų išauginti dešimteriopai – iki 1 proc. BVP.