BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Inovacijų agentūra pradeda veiklą naujame biure, pristatyta agentūros vadovė

Data

2022 06 06

Įvertinimas
0
20220606IA1554.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pagal geriausią užsienio šalių praktiką įkurta Inovacijų agentūra pradeda veiklą. Pirmadienį vykusiame naujosios agentūros biuro atidarymo renginyje pristatyta ir agentūros vadovė – didelę patirtį versle sukaupusi Romualda Stragienė.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė agentūros atidarymo proga pažymėjo Vyriausybės siekį, jog Lietuva būtų lanksti, gebanti greitai reaguoti į pokyčius ir įgyvendinti inovacijas valstybė.

„Turime ir toliau ryškinti savo stiprybes ir būti nuoseklūs bei kūrybingi, todėl labai svarbu pasitelkti inovacijas. Akivaizdu, kad būtent jos yra vienas iš dabartinės mūsų veiklos prioritetų. Puikiai suprantame, kaip svarbu į šią sritį prisikviesti geriausius specialistus, suburti talentingą ir stiprią komandą, kad galėtume didinti tempą. Tiesa, ekonomikos plėtra nėra sprinto rungtis – veikiau maratonas, kuriame reikia ištvermės ir tvirtybės. Tačiau ateina laikas, kai turime didinti greitį ir parodyti, kad sugebame įgyvendinti tai, ką sumanėme. Inovacijų agentūros ir naujojo biuro atidarymas yra labai reikšmingas įvykis, kuriam skyrėme daug jėgų ir su kuriuo siejame daug vilčių“, – sakė Vyriausybės vadovė, padėkojusi visai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komandai bei prisidėjusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, o taip pat į diskusijas įsitraukusiems ir vertingų pastabų pateikusiems socialiniams partneriams.

„Jau žinome, kiek inovacijų srityje turime būti pažengę 2030 metais – dvigubai išaugusi aukštos pridėtinės vertės dalis eksporte, trigubai padidėjusios privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, o kas antra įmonė -  produktyvesnė nei ES vidurkis. Be to, esame užsibrėžę tikslą pasauliniame inovacijų indekse pakilti į 20 vietą. Tokie pokyčiai per penkerius metus sukurtų daugiau nei 12 mlrd. papildomo bendrojo vidaus produkto arba papildomai 5 tūkstančius eurų vienam gyventojui.  Inovacijų agentūros ir naujos vadovės uždavinys – siekti šių tikslų, didinti verslo proveržio rodiklius ir auginti pasauliniu mastu konkurencingą ir inovatyvų verslą“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

R. Stragienė, ilgus metus dirbusi versle ir vadovavusi didžiausiai Lietuvoje kosmetikos gamybos bendrovei „BIOK laboratorija“, konkurse į Inovacijų agentūros direktoriaus pareigas nurungė kitus 28 pretendentus.

Karjerą pradėjusi reklamos ir žiniasklaidos planavimo agentūrose, bendrovėje „BIOK Laboratorija“ R. Stragienė dirbo nuo 2005 metų, čia užėmė rinkodaros vadovės, direktorės, o pastaraisiais metais – valdybos pirmininkės pareigas ir buvo atsakinga už  verslo strategijos įgyvendinimą. Lietuvos marketingo asociacijos 2015 m. R. Stragienė buvo išrinkta Metų marketingo vadove, ji yra aktyvi verslo ir švietimo bendruomenės narė.

„Mano asmeninė misija yra kūryba. Man patinka kurti skirtingais būdais skirtingose srityse, man patinka padėti kurti kitiems, kurti su kitais, matyti bendrai sukurtą vertę. Inovacijų agentūros misija labai rezonuoja su mano asmenine misija, nes inovacijų ekosistemos efektyvumą lems ne kas kita, o bendra kūryba – apsikeitimas vertėmis tarp inovacijų ekosistemos dalyvių. Trijų verslo skatinimo politiką įgyvendinančių agentūrų susijungimas į Inovacijų agentūrą yra pažadas, kad inovacijų ekosistema Lietuvoje bus aiški, vientisa, darni ir dabar yra viso to kūrimo pati pradžia. Tikiu, kad su agentūros inovacijų entuziastų komanda ir paslaugų verslui bendrakūrėjais padėsime Lietuvos verslui kurtis, augti, inovuoti, o Lietuvos ekonomikai – klestėti“, – sakė R. Stragienė.

Balandį pradėjusi veikti Inovacijų agentūra atsakinga už Lietuvos inovacijų ekosistemą ir inovacijų skatinimą visuose verslo vystymo etapuose – nuo idėjų plėtojimo iki produktų pateikimo galutiniams vartotojams. Ji teiks verslo pradžios ir plėtros konsultacijas, tarptautinės verslo plėtros galimybes, augins verslo kompetencijas, suteiks prieigą prie finansavimo bei tinklaveikos resursų bei jungs paslaugų verslui bendrakūrėjus.

Agentūra  administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur. Didinant eksportą ir konkurencingumą, daug dėmesio bus skiriama Lietuvos įmonių tarptautiškumui skatinti, eksporto kompetencijoms didinti, naujų kontaktų paieškai ir partnerių tinklo plėtrai, eksporto rinkų diversifikacijai. Į eksporto skatinimą iki 2030 m. planuojama investuoti daugiau kaip 80 mln. Eur. 

Agentūroje dirbs daugiau kaip 300 darbuotojų, ji taip pat turės regioninius padalinius 13-oje Lietuvos miestų. Ji įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.