BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Inovatyviems gaminių ir paslaugų dizaino sprendimams – 1,5 mln. eurų ES investicijų

Data

2019 12 30

Įvertinimas
1
Dizainas-788002_960_720.jpg

Siekdama verslą paskatinti investuoti į inovatyvius gaminių ir paslaugų dizaino sprendimus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 1,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų. Šios lėšos negrąžinamosios subsidijos būdu bus paskirstytos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms pagal 2014–2020 metų ES investicijų priemonę „Dizainas LT“.

„Dinamiškoje verslo aplinkoje netradiciniai originalūs kūrybiniai dizaino sprendimai sukuria pridėtinę vertę ir leidžia padidinti produktų ir paslaugų  paklausą tiek vidaus, tiek užsienio šalių rinkose. Skaičiuojama, kad investicijos į išskirtinį gaminio dizainą atsiperka per kelerius metus, ypač to naudą jaučia savo produkciją eksportuojantis ar su didele konkurencija susiduriantis verslas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.  
 
Priemonė „Dizainas LT“ suteikia galimybę ieškoti inovatyvių socialinių problemų (sveikatos, senėjimo, neįgalumo, ekologinių ir kt.) sprendimų, spartinti darbo našumo augimą ir išnaudoti universalaus dizaino taikymo galimybes.

„Šio kvietimo naujovė – galimybė finansuoti ne tik naujo gaminio, paslaugos dizaino vizualizacijos arba eskizo sukūrimą, bet ir realizuoti dizaino idėją, atliekant pavyzdžio gamybą. Kūrybinės industrijos ir verslo atstovų bendradarbiavimas leis gamintojams ir paslaugų tiekėjams atkreipti dėmesį į savo produkciją, skverbtis į užsienio rinkas ir prisidės prie verslo augimo“, – teigia Jekaterina Rojaka.

Pagal priemonę „Dizainas LT“ bus finansuojamos netechnologinių inovacijų – originalių gaminių (paslaugų) dizaino sprendimų – kūrimas ar diegimas, skirtas serijinei arba masinei gamybai ar masiniam paslaugų teikimui.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 30 tūkst. eurų, mažiausia – 3 tūkst. eurų.

Paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra priima iki 2020 m. kovo 2 dienos. Kvietimo dokumentai skelbiami interneto svetainėse www.esinvesticijos.lthttp://eimin.lrv.lt, www.lvpa.lt.

Iš viso pagal priemonę „Dizainas LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti 2,9 mln. eurų ES investicijų.