BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Inovatyviems viešiesiems ir ikiprekybiniams pirkimams skatinti bus paskirstyta 140 mln. eurų

Data

2014 03 06

Įvertinimas
0
EK.jpg

Ūkio ministerija kviečia perkančiąsias organizacijas teikti paraiškas gauti Europos Sąjungos (ES) paramą inovatyviems viešiesiems ir ikiprekybiniams pirkimams vykdyti. Pagal didžiausią ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ inovacijų paklausos skatinimo priemonėms 2014–2015 m. ES šalių perkančiosioms organizacijoms numatoma iš viso skirti apie 140 mln. eurų.
 
Į paramą pagal programą „Horizontas 2020“ gali pretenduoti perkančiosios organizacijos, jungdamosi su kitų ES šalių perkančiosiomis organizacijomis, kurios planuoja atlikti inovatyvius viešuosius ar ikiprekybinius pirkimus.
 
Jau paskelbti visi kvietimai, skirti kofinansuoti inovatyvius viešuosius ir ikiprekybinius pirkimus ir pasiruošimą vykdyti šiuos pirkimus tokiose srityse, kaip, pavyzdžiui, e-sveikata, informacinių ir ryšių technologijos, klimatas, energetika, tyrimų infrastruktūra ir kitose.
 
Ūkio ministerija, kurdama inovacijų paklausos skatinimo priemones, tokias kaip inovatyvūs viešieji ir ikiprekybiniai pirkimai, rengia teisės aktus šioms priemonėms įgyvendinti. Vienas iš rengiamų teisės aktų  – rekomendacijos perkančiosioms organizacijoms, kaip vykdyti inovatyvius viešuosius pirkimus. Rekomendacijų projektas, kuriame be kitų nuostatų bus pateiktos inovatyvių viešųjų pirkimų ir inovatyvių produktų sąvokos, apibendrinta kitose ES šalyse vykdytų šių pirkimų apžvalga, artimiausiu metu bus pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms.
 
Siekiant sukurti efektyvią ir tinkamą teisinę aplinką ikiprekybinių pirkimų vykdymui, inicijuotas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas „Ikiprekybinių pirkimų teisinės aplinkos sukūrimas“ (IPTAS), kurio pabaiga 2014 m. IV ketvirtyje. Ikiprekybiniai pirkimai –  tai mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugų įsigijimas, kuris skatina teikti į rinką inovatyvias prekes ar paslaugas, sprendžiančias svarbius socialinius uždavinius.
 
Ūkio ministerija ragina perkančiąsias organizacijas dažniau, atliekant  viešuosius pirkimus, įsigyti inovatyvių produktų, t.y. geresnės kokybės, funkciškai  ir ekonomiškai efektyvesnių nei įprastinių produktų. Taip perkančiosios organizacijos gali sutaupyti išlaidas ilgalaikėje veiklos perspektyvoje bei pagerinti savo funkcijų vykdymo kokybę ar padidinti teikiamų viešųjų paslaugų efektyvumą.
 
Informacija apie kvietimus skelbiama Europos Komisijos svetainėje adresu http://cordis.europa.eu/fp7/ict/pcp/calls_en.html.
 
Konsultacijas teikia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra tel. (8 5) 2644706, (8 5) 2644712, el. paštu [email protected], [email protected].