BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


INVEGA: artėja paraiškų teikimo dėl kompensacijų už darbuotojų COVID-19 tyrimus termino pabaiga, ką svarbu žinoti

Data

2021 05 25

Įvertinimas
0
sticker-covid-19-test-page-001.jpg

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) primena, kad liko savaitė iki priemonės „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ termino, per kurį darbuotojams atliktų COVID-19 tyrimų išlaidos gali būti kompensuojamos, pabaigos, todėl verslininkai, planuojantys pasinaudoti šia kompensavimo priemone, testus savo darbuotojams turi atlikti iki 2021 m. gegužės 31 d. imtinai.

„Skaičiuojama, kad imunitetą nuo COVID-19 turi apie milijonas asmenų, paskiepytų žmonių per 30 procentų, vakcinavimo ir testavimo apimtys taip pat didelės, o atvejų skaičiaus augimas stoja. Todėl, atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, šios priemonės neplanuojama pratęsti, o šis terminas, kada dar galima gauti kompensaciją už tyrimus, yra galutinis“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnysis projektų vadovas Ignas Paukštys.

Priemone jau spėjo pasinaudoti 107 įmonės, kurioms skirta kompensacijų už 459 tūkst. Eur. Šiuo metu dar vertinamos 35 įmonių paraiškos, kurių prašoma kompensacijų suma yra 273 tūkst. Eur.

Testuoti darbuotojus gali visi smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai (SVV) bei pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą dirbantys asmenys, kurie sudarė sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti serologinius antikūnų tyrimus ir greituosius SARS-CoV-2 antigeno testus. I. Paukštys atkreipia dėmesį, kad visi testai turi būti atlikti nuo 2021 m. vasario 23 d. iki 2021 m. gegužės 31 d.

Gavusi mokėjimo prašymą, INVEGA vertina, ar faktiškai atliktų tyrimų periodas atitinka šį laikotarpį, todėl, jei mokėjimą pavirtinantys dokumentai ir sąskaitos faktūros už tyrimų išlaidas bus išrašyti po gegužės 31 d., kompensacija bus skiriama tik tuomet, kai paraiškos  vertinimo metu bus įmanoma nustatyti, kad tyrimų atlikimo data buvo ne vėlesnė nei šių metų gegužės 31 d. (pavyzdžiui, pačioje sąskaitoje bus įrašyta faktinė tyrimų atlikimo data).

Paraiškas ir dokumentus kompensacijai gauti verslas INVEGAI gali teikti iki 2021 m. birželio 30 d. adresu https://covid19testavimas.invega.lt/login

Kompensacijos iki 12 eurų skiriamos už atliktą serologinį antikūnų tyrimą arba greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą: kokybinį greitąjį arba laboratorinį SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG testą, laboratorinį pusiau kiekybinį arba kiekybinį SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG testą, greitąjį SARS-CoV2 antigeno testą. Priemonė teikiama pagal de minimis (nereikšmingos) valstybės pagalbos schemą, todėl prašymus kompensacijoms pildančios įmonės turi atkreipti dėmesį, ar per pastaruosius trejus metus nėra išnaudojusios de minimis valstybės pagalbos ir ar jos suma nesiekia 200 tūkst. eurų.

Iš viso finansinei priemonei „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ įgyvendinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 30 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.