BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


INVEGA kviečia alternatyvios skolinimo rinkos dalyvius teikti paraiškas paskolų verslui priemonei „Alternatyva“ įgyvendinti

Data

2020 04 17

Įvertinimas
0
3454_47f9e1c222b14b7261c7c77de3def57d[2].jpg

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) šiandien paskelbė oficialų kvietimą alternatyviems finansuotojams  teikti paraiškas dėl priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimo. Pasinaudodami ja smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai dėl finansavimo apyvartinių lėšų trūkumui galės kreiptis į alternatyvius finansuotojus ir gauti paskolą, sudaryti lizingo ar faktoringo sandorius. Šiai finansinei priemonei įgyvendinti skirta 50 mln. eurų lėšų.

INVEGA atkreipia dėmesį, kad teikiamos paskolos gali būti skirtos smulkiojo ir vidutinio verslo investicijoms finansuoti ir (ar) apyvartinio kapitalo trūkumui papildyti, jeigu toks finansavimas yra susijęs su naujos veiklos pradėjimu arba esamos veiklos palaikymu, stiprinimu ar plėtra.

Iki 2020 m. gruodžio 31 d. priemonės „Alternatyva“ lėšomis gali būti finansuojamas ir suteiktų paskolų perfinansavimas, jeigu esamiems paskolų gavėjams keičiami paskolų grąžinimo grafikai (ilginamas grąžinimo terminas) ar atidedamas paskolos įmokų grąžinimas ir pan.

„Labai tikimės, kad jau netrukus sudarysime pirmąsias bendardarbiavimo sutartis su alternatyviais finansuotojais ir suteiksime tvariai veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams dar daugiau galimybių gauti finansavimą ne tik kasdieniams savo verslo poreikiams, bet ir verslo plėtrai“, - sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Priemonėje ketinantys dalyvauti finansų tarpininkai turi kreiptis į INVEGĄ, kuri su priemonės sąlygas atitinkančiais finansų tarpininkais pasirašys sutartis. Finansų tarpininkų skaičius yra neribojamas. Finansų tarpininkai gali teikti prašymus įgyvendinti priemonę „Alternatyva“ nuo kvietimo paskelbimo dienos iki paskolinamos visos priemonės „Alternatyva“ lėšos, bet ne vėliau kaip iki birželio 30 d.

Priemonės lėšomis teikiama paskola negali būtu didesnė nei 200 000 eurų. Paskola galės būti teikiama iki 2 metų laikotarpiu.  Paskolos SVV bus teikiamos rinkos sąlygomis, t. y. paskola teikiama taikant finansų tarpininko nustatytą palūkanų normą.

Priemonė „Alternatyva“ bus finansuojama iš INVEGOS fondo grįžusių ir grįšiančių lėšų, taip pat Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Numatytos priemonės „Alternatyva“ sąlygos skelbiamos čia.
Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19.