BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


INVEGA: papildomi 6 mln. Eur lengvatinėms paskoloms iš „Atviro kreditų fondo 2“

Data

2021 03 31

Įvertinimas
0
money-1005477_1280.jpg

Siekiant užtikrinti verslui būtino lengvatinio finansavimo galimybes, nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) priemonei „Atviras kreditų fondas 2“ skirtas papildomas 6 mln. eurų finansavimas. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, Lietuvos įmonės galės pigiau plėsti vykdomas bei kurti naujas veiklas. Bendra pagal priemonę verslo paskoloms skirta suma siekia 63,65 mln. eurų.

„Tiek verslui kovojant su pandemija, tiek atradus naujas rinkas ir galimybes, verslo finansavimo klausimas yra esminis. Pasinaudojus „Atviro kreditų fondo 2“ lėšomis, įmonėms yra suteikiamas paprastesnis ir pigesnis būdas gauti lengvatinę paskolą verslo plėtrai. Šiuo etapu priemonei suteiktas papildomas finansavimas, o ateityje startuos ir trečiasis priemonės paketas „Atviras kreditų fondas 3“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. 

Priemonės „Atviras kreditų fondas 2“ lėšomis gali pasinaudoti visi smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai (SVV). Didžiausia finansavimui vienam projektui skirta suma gali siekti iki 600 000 eurų, tačiau maksimalus paskolos dydis gali būti didinamas atsižvelgiant į paskolai skiriamą banko nuosavų lėšų dalį. Lengvatiniam kreditui skaičiuojama ne didesnė kaip 3% marža (3 mėn. EURIBOR+0,1% plius marža iki 3%). Įmonės investicijos į verslą gali būti finansuojamos pasinaudojant investicine paskola arba finansine nuoma (lizingu), apyvartinių lėšų trūkumas gali būti finansuojamas apyvartinės paskolos ar kredito linijos forma. Finansavimas gali būti teikiamas ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, o finansavimas kredito linijos forma – ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. 

Verslas, gavęs lengvatinę paskolą pagal šią priemonę, taip pat gali pasinaudoti ir kitomis INVEGOS verslo finansavimo naštą mažinančiomis priemonėmis – gauti „Invegos“ garantiją, kuri sumažina paskolai užtikrinti reikalingo užstato poreikį, taip pat finansavimo kaštai gali būti dar labiau sumažinti pasinaudojus dalinio paskolos palūkanų kompensavimo priemone, pagal kurią galima susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų. 

Lengvatinės paskolos pagal priemonę „Atviras kreditų fondas 2“ išduodamos iki 2021 m. gruodžio 31 d. Šias paskolas teikia viešojo konkurso būdu INVEGOS atrinkti finansų tarpininkai – „Citadele banka“ Lietuvos filialas ir Medicinos bankas. Iš viso nuo priemonės pradžios 2016 m. iki šių metų vasario pabaigos šia priemone pasinaudojo 506 įmonės, kurias pasiekė daugiau kaip 55,2 mln. Eur finansavimas.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, visuotinės dotacijos bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.